Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

First Byte Time

11. srp 2017 21:07 #132015
First Byte Time od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
mám projekt " zsvrch.cz/ " a problém je v tom, že stránky najíždějí pomalu. Při testu na " www.webpagetest.org " najíždí web cca 10 vteřin, velikost je 1,5 Mb a výsledek

F - First Byte Time
A - Keep-alive Enabled
F - Compress Transfer
B - Compress Images
F - Cache static content

Mohu nějak vylepšit výsledek "F" ? A hlavně mohu web nějak urychlit?
Jedu na PHP 7 a na J 3.7.4. Hosting SAVANA 3000.

Děkuji

11. srp 2017 23:14 - 11. srp 2017 23:15 #132016
Odpověď od Bong
Moderátor
Když si na to písmenko výsledku kliknete, tak tam máte napsáno co můžete udělat. V Globální nastavení se podívejte na:

Nastavení mezipaměti - kde si můžete povolit a nastavit její použití a dále na Server - Nastavení serveru: Komprese pomocí GZIP, tuto vám ten tester vypsal...

Ale efekt může nastat i opačný, záleží na vašem hostingu a na tom, jaké nastavení zvolíte.

Stejně tak ale můžete stránky optimalizovat i jinak, například zmenšit obrázky, vypnout zbytečné skripty, pluginy, rozšíření, ... změnit šablonu, změnit hosting, ...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Luděk Pechanec

13. srp 2017 00:32 #132035
Odpověď od Cony
Moderátor
A Cache máte aktivní?

13. srp 2017 08:38 #132036
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
To 10 sekundovy nacitani nebude mit na svedomi cache. Nejsem programator, ale za roky pouzivani Joomly jsem si vsiml jednoznacny veci. Nejdulezitejsi je sablona, javascripty, css a hosting. No a dokonce bych nevereil, jak velky rozdil muze mezi hostingy byt. Napriklad ted jsem zkousel na serveru se 2 jadry CPU asi 3,5gb ram Joomlu a byl to otres. Bylo to na Azure od MS. To same jsem zkusil na mym a jelo to mnohem rychlej, ale pak jsem to samy zuksil na Websupportu, kte kterymu jsem se dostal uplne nahodou a web lita jako web bez databaze.

13. srp 2017 23:17 #132041
Odpověď od Cony
Moderátor
Savana 3000 by měla být víc než v pohodě. I když, setkal jsem se u nich dříve i s rozdíly podle umístění VPS na jednotlivých jejich serverech. Pokud tedy na tom VPS neběží něco, co jej strašně zatěžuje, hosting by měl být Ok. Šablona samozřejmě ovlivní hodně, a taky použitá rozšíření (a tady jich je opravdu hodně). Cache nevyřeší první načtení, ale až následné, to by mělo být výrazně rychlejší.

14. srp 2017 09:21 - 14. srp 2017 09:22 #132048
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No jo, ale on/a resi first byte (ja momentalne taky). Na ten z mych zkusenosti cache vliv nema. To hosting treba jo. Savana si s Joomlu nikdy moc nerozumela. Ja jsem odtud sel pryc a jsem na tom lip.

Powered by Fórum