Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla! 3.7.4 venku

25. čvc 2017 22:48 #131898
Joomla! 3.7.4 venku od MaK.
Zkušený uživatel
Joomla! 3.7.4 is now available. A prý je to důležité, tak raději upgradujte.

Kadence nových verzí je skoro větší než aktualizace aplikací na mobilu :) No nic, tak zase noční směna.

What's in 3.7.4?

Joomla! 3.7.4 is released to address security issues as well as several bugs.

Security Issues Fixed

Co
  • re - Installer: Lack of Ownership Verification (affecting Joomla! 1.0.0 through Joomla! 3.7.3) More information »
  • Core - XSS Vulnerability (affecting Joomla! 1.5.0 through Joomla! 3.7.3) More information »
  • Vis
  • it
the Security Centre for more information.

Bug Fixes
  • Fatal error for PHP 5.3 and a multilanguage side #16966
  • Multilingual com_tags getting wrong language cookie #17084
  • Post installation message: Wrong php detection #16964
  • com_contact address is no longer displayed #16971
  • Visit GitHub for the full list of bug fixes.
  • P
  • lease
see the documentation wiki for FAQs regarding the 3.7.4 release.

Více info: www.joomla.org/announcements/release-new...a-3-7-4-release.html

MaK.

--- -- -

26. čvc 2017 12:35 - 26. čvc 2017 12:38 #131900
Odpověď od Bong
Moderátor

MaXoft napsal: Kadence nových verzí je skoro větší než aktualizace aplikací na mobilu :) No nic, tak zase noční směna.

Klikat mě nebavilo. Dá se to zautomatizovat pomocí rozšíření Auto Update pro Joomla 3 , jen je lepší mít vyřešené zálohování pro případ nezdaru (ale ten může nastat i při normální aktualizaci). Nakonec jsem zvolil nastavení spouštění CRON až po restartu serveru. Víceméně mám tak možnost spustit hromadnou aktualizaci ručně...

edit: udělal jsem i češtinu...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Marek K

26. čvc 2017 12:52 #131901
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za češtinu, Bongu (mezi smajlíky chybí palec nahoru).

Pro hromadný upgrade jsem testoval Watchful. Avšak jsou to zase náklady navíc, které nikdo nechce platit B)
Automatické zálohy by se daly vyřešit třeba přes Akeeba Backup = zase další náklady navíc. Free verze to neumožňuje, pokud vím.

CRON – to už je asi vyšší dívčí, zřejmě nic pro běžné uživatele. A tím CRONem ošéfuješ i ostatní aktualizace? (pluginy, moduly, kompošky, češtiny,…) nebo pouze jádro Joomly?

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Marek K

26. čvc 2017 12:52 #131902
Odpověď od Marek K
Uživatel
Ahoj,
, jsem tu nový a omlouvám se jestli jsem mimo vlákno, ale využívám příspěvku o aktualizaci. Mám asi menší problém..na mých webových stránkách bylo upozornění na aktualizaci. Odklikl jsem ho a provedla se aktualizace s chybou..Teď to píše, že databáze má špatné schéma.
Jak se to dá vrátit zpět?...mám takové divné tušení, že se měla ta verze 3.5.x přepsat nejdříve plnou verzí 3.7.0 a pak teprve 3.7.4. Potom tedy nerozumím tomu, proč mi to vůbec tu aktualizaci nabízí....co s tím? Je nějaký způsob? Lze tam dostat tu verzi 3.7.0?
Dík

26. čvc 2017 13:00 #131904
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Zkus:
1) image.prntscr.com/image/_zkDdoVNRq6IggvL2QN_BA.png
2) image.prntscr.com/image/vXgGnICnTW2owsJI4y8yxA.png

Samozřejmostí je vždy záloha před jakoukoliv aktualizací, aby ses měl kam vrátit.

MaK.

--- -- -

26. čvc 2017 13:14 #131905
Odpověď od Bong
Moderátor
Já zase testoval Perfect Dashboard, ale opět placená služba...

Auto Update pro Joomla 3 řeší pouze jádro Joomla! CRON se dá použít z externího serveru. Ale ani na vlastním žádné složitosti nejsou potřeba, jen se zkopíruje odkaz z rozšíření a nastaví kdy se má spouštět.

Zálohování mám řešení v denních zálohách na serveru, takže návrat zpět je na pár kliknutí i když nemám použitý Akeeba Backup...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum