Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno Zrýchlenie eshopu

17. čvc 2017 20:27 #131849
Zrýchlenie eshopu od Matejko
Začátečník
Zdravím, poprosil by som akékoľvek rady ohľadom zefektívnenia, hlavne čo sa týka rýchlosti načítavania webovej stránky. Mám pocit, že eshop, ktorý som urobil je fakt pomalý a potrebujem tipy a rady, ako sa to dá vyladiť ... hlavne v nastaveniach v joomly teda, pretože do databáz a podobne sa nevyznám. Ďakujem

17. čvc 2017 21:03 #131850
Odpověď od Bong
Moderátor
Ty rady budou stejne nebo podobne, jako u jinych stranek.
Je treba zjistit co vam web zpomaluje. Dejte alespon odkaz.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. čvc 2017 07:25 #131852
Odpověď od Matejko
Začátečník
ide o stránku Foxylady.sk
Popravde mám niekoľko problémov po update niektorých rozšírení VM3 ... napríklad celá stránka blbne keď ju viackrát refreshnem, niekedy dokonca úplne vypadne template a ostane len úvodný článok, ale keď kliknem na nejakú kategóriu v mega menu, najprv ju zobrazí štandardne ale po refreshnutí vypne úplne šablónu a zobrazí len modul ... Aj to celkové preklikávanie sa medzi kategóriami je nejaké spomalené. Môže to spôsobovať problém s ajaxom (nie som IT, len samouk, takže ani neviem čo to je, ale napr. pri prepise jayzkových reťazcov mi vypisuje chybu s ajaxom pri vyhľadávaní zadaných hodnôt)

18. čvc 2017 12:58 #131853
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, s tím refreshem, to by mohl být nějakej problém s cache? Používáš cachování na stránce? Jestli ano, jakou formu?

Jinak hned na úvodní stránce se mi načte pár obrázků:
- jeden má 1.9MB, další 1MB a další 1.2MB

jQuery se mi načte za 279 milisekund a ten jeden obrázek za 3,72 sekund!!! Jen obrázky na úvodní stránce se mi načítají přes 10 sekund - to je hodně

Nevím, jak jsi dělal ve VM náhledy, nebo jak je použivá, ale např. pro zobrazení obrázku produktu - malou fotku - se načítá velkej obrázek 300Kb, kterej je pak zmenšenej v prohlížeči.

Při optimalizaci bych začal obrázkama, možná je tam i zbytečně moc webfontů (nemyslím tím druhů, ale souborů co se načítají)

Otázka je, jestli je na stránce potřeba načítat mootools knihovny, zkusil bych to nějak zredukovat jen na jquery

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Matejko

18. čvc 2017 20:23 #131857
Odpověď od Matejko
Začátečník
Ďakujem za reakciu, s tými obrázkami je to fakt pravda, tie najväčšie som zredukoval, tie produktové, to bude trvať o niečo dlhšie ...

Čo sa týka webfontov to neviem, šablóna používa googlefonts, neviem kde a ako ich redukovať ... rovnako tak neviem pracovať s knižnicou mootools ... keby mi niekto napísal návod ako na to, tak to zvládnem.

V prílohe posielam ako mám nastavený v joomle cache ...

Mám pocit ale že mám problém s tým ajaxom, možno aj preto stránka blbne, neviem ... niekedy proste nezobrazí niektoré moduly, potom zase namiesto celej stránky zobrazí len úvodný článok, niekedy úplne vypadne akoby celá šablóna ...
Ten ajax som našiel medzi zásuvnými modulmi "System - Add FullAjax", ale neviem či to pracuje správne. Vyzná sa v tom niekto? Či sa dá nejak overiť jeho fungovanie, preinštalovať alebo doinštalovať nejaký modul / komponent ...
Přílohy:

18. čvc 2017 22:39 #131859
Odpověď od Cony
Moderátor
Cache máte vypnutou, zkuste si ji zapnout nejprve do konz. módu, pokud vše bude ok otestujte i progresivní mód.
Poděkovali: Matejko

Powered by Fórum