Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

instalace jen do pc

10. čvc 2017 16:52 #131831
instalace jen do pc od Vladimir
Uživatel
Zdravím, jsem tu zcela nový, experimentuji s vhodným rs pro aktualizaci svých stránek...není nutno to udělat hned, a asi to dopadne, že to opět dám po letech profíkovi programátorovi.. ale i tak :-D rád si hraji.
Dotaz je, zda jde naistalovat Joomla čistě jen na local do pc, tak abych si nemusel zadávat ftp prostor a adresu databáze stále funkčních stránek.. které zatím nechci měnit... jen experimentuji, pokusit se, po kouskách předělat web na novou podobu...
Dostal jsem se po istalaci xampp a jomly k doinstalaci Joomly v okně localhost/Joomla_3.7.3-Stable-full_Package/installation/index.php# a teď nevím, zda mám nastavovat existující přihlašovací data pro stále fungující web.. nebo to nějak obejdu? A až bych se naučil - pokusím se - s Joomlou něco vytvořit, tak až pak bych mohl celý web vyměnit.... Nejde, nešla mi vytvořit nová databáze... php admin... atd...
Díííky :-D VB

10. čvc 2017 21:45 #131833
Odpověď od Bong
Moderátor
V instalaci pro local (tedy na vašem PC) zadáváte přihlašovací údaje podle nastavení vašeho xampp. S ostrým webem to nemá nic společného. máte tam vlastní phpmyadmin, vlastní databázi,... FTP se na local nepoužívá.

Až budete mít všechno hotové, stačí vytvořený web zálohovat pomocí Akeeba Backup a zálohu nainstalovat na ostrý web...

Mimochodem Akeeba Backup je vhodné si nainstalovat co nejdříve, můžete úpravy průběžně zálohovat a pokud se vám něco nepovede, máte jednoduchou možnost návratu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Vladimir

11. čvc 2017 08:48 #131834
Odpověď od Vladimir
Uživatel
Mooc díky :-D To je dobře a ani mi to nesedělo, že by to nešlo.. :-D
Ještě jeden dotázek, pokud mohu.. Na PC se W7 mi instalace nedělala problémy, ale na ntb s w10 mi Xammp panel hlásí nějakou chybičku.. po vyřešení už bych měl po Vaší první radě vědět jak dál :-D
Děkuji za další kouknutí. V


MySQL Service detected with wrong path
8:46:01 [mysql] Change XAMPP MySQL and Control Panel settings or
8:46:01 [mysql] Uninstall/disable the other service manually first
8:46:01 [mysql] Found Path: "C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqld" --defaults-file="C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\my.ini" MySQL
8:46:01 [mysql] Expected Path: c:\xampp\mysql\bin\mysqld.exe --defaults-file=c:\xampp\mysql\bin\my.ini mysql
8:46:01 [mysql] Problem detected!
8:46:01 [mysql] Port 3306 in use by ""C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqld" --defaults-file="C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\my.ini" MySQL"!
8:46:01 [mysql] MySQL WILL NOT start without the configured ports free!
8:46:01 [mysql] You need to uninstall/disable/reconfigure the blocking application
8:46:01 [mysql] or reconfigure MySQL and the Control Panel to listen on a different port

11. čvc 2017 11:50 #131836
Odpověď od Pavel M.
Uživatel
Já na testy na localhostu pod W10(64bit) používám "WAMPSERVER", snadno se s ním dělá a má nastavení i v češtině, navíc se dají přepínat okamžitě verze PHP (5,6 - 7)


Přílohy:
Poděkovali: Vladimir

11. čvc 2017 13:15 #131837
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Ja zase doporučujem UwAmp
Code:
https://www.uwamp.com

nemusí sa inštalovať a je prenosný...
akurát teda potrebuje "Visual C++ Redistributable" podľa verzie PHP (píšu to na stránke download)

Používam na W10 64bit, predtým som mal na Win7 a stačilo skopírovať folder a umiestniť na rovnaké miesto (c:\UwAmp)
Poděkovali: Cony, Bong, Pavel M., Vladimir

Powered by Fórum