Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Plán pro Joomla! 3.8

03. čvn 2017 11:27 #131621
Plán pro Joomla! 3.8 od MaK.
Zkušený uživatel
Vyšel plán a úvodní přehled funkcí Joomla! 3.8, první beta v červenci,
viz developer.joomla.org/news/693-plan-for-t...mla-3-8-release.html

MaK.

--- -- -

04. čvn 2017 16:04 #131624
Odpověď od Bong
Moderátor
Myslím, že na avízovaný nový způsob vytváření URL čeká spousta uživatelů :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. čvn 2017 22:02 #131625
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

Myslím, že na avízovaný nový způsob vytváření URL čeká spousta uživatelů


Já jsem doteď nepochopil, komu a proč vadí čísla v URL, pro mě osobně jsou jen a jen přínosem:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

04. čvn 2017 23:03 #131629
Odpověď od Bong
Moderátor

Já jsem doteď nepochopil, komu a proč vadí čísla v URL, pro mě osobně jsou jen a jen přínosem...


Dle mého jen a jen "kosmetický problém", který bylo nutno řešit (u složitějších webů) nějakým SEF rozšířením.
V praxi to může ušetřit práci třeba někomu kdo vlastní (třeba reklamní) web s podstránkami dalších firem. Nemusí se už zabývat nějakým rozšířením, nebo ručně vytvářet skrytá menu...
Protože, určitě se lépe prezentuje domena/horsky-hotel-sumava než domena/1027-horsky-hotel-sumava.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. čvn 2017 23:28 #131630
Odpověď od Cony
Moderátor
Je to hodně o "zblblosti" lidí fenoménem SEO, kdy maj pocit že číslo jim jaksi ubírá na čemsi, a že kdyby se někdo náhodou rozhodl napsat URL ručně, tak si musí pamatovat číslo navíc. Nicméně nový router bude umožňovat oba způsoby, jak s číslama, tak bez nich.

05. čvn 2017 00:13 #131631
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Když už rozebíráte podobu url – poradíte prosím někdo, jak v Joomla! 3.7 zobrazit článek, když znám jen jeho ID?

U starších verzí jsem pouze za doménu vložil /IDčlánku a zobrazil se. Teď už to nefachčí. Má mít url nějakou jinou podobu, třeba nějaký znak navíc?

Za tipy předem díky.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum