Http error 500

František Ohlidal
01. úno 2017 00:01 - 01. úno 2017 00:09 #130074
Dobrý den.. Po instalaci komponenty com_visual_template_studio_1.0_j3x a při pokusu o spuštění scriptu se objevuje "Http error 500". Údajně by mohlo jít o nějakou nesrovnalost v souboru .htaccess anebo konflikt verzí..
Předtím jsem tuto chybu nikdy nepozoroval.
Komponentu mohu zaslat k prozkoumání soukromně, jelikož velikost se blíží 1 MB

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od František Ohlidal
01. úno 2017 07:13 #130075

StavTym napsal: Dobrý den.. Po instalaci komponenty com_visual_template_studio_1.0_j3x a při pokusu o spuštění scriptu se objevuje "Http error 500". Údajně by mohlo jít o nějakou nesrovnalost v souboru .htaccess anebo konflikt verzí..
Předtím jsem tuto chybu nikdy nepozoroval.
Komponentu mohu zaslat k prozkoumání soukromně, jelikož velikost se blíží 1 MB

Soubor.htaccess změněn nebyl. Podle Ftp je stále původní.

Odpověď od Bong
01. úno 2017 15:00 - 01. úno 2017 16:29 #130079
Kdepak jste to rozšíření vzal? :-)
Stránky vytváříte pokud se nepletu. Tedy žádný .htaccess nepotřebujete, naopak vám může způsobovat potíže. Ten budete potřebovat až budete hotové stránky spouštět... ale to zase nebudete potřebovat podobná rozšíření (nakonec ty nepotřebujete ani teď)...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. úno 2017 17:03 #130080
..asi tak nějak. :) Nainstaloval jsem zřejmě starší komponentu com_visual_template_studio_1.0_j3x a určitě z různého zdroje ze zvědavosti. Nicméně při spuštění komponenty, která pro mě vypadá zajímavě se objevuje hlášení o chybě a komponenta se z adresního řádku stavtym.cz/administrator/index.php?option=com_visualstudio vůbec nespustí. Vůbec nevím jestli problém způsobuje .htaccess nebo cokoliv jiného.. Možná bych uvítal i radu jak bezpečně onu komponentu odstranit, abych případně nepoškodil nějaké sdílené soubory. A také jak postupovat při bezpečném odstranění nepotřebných pluginů a modulů.? Děkuji

Odpověď od Teo
01. úno 2017 19:20 #130081
Pokud ji budete odstraňovat přes administraci Joomly, nemělo by nijak poškodit ostatní rozšíření.
Poděkovali: František Ohlidal

Odpověď od Bong
01. úno 2017 23:15 - 01. úno 2017 23:15 #130084
Možná trochu OT, ale s pokusy používat cokoli z azbukistánských webů končí pláčem.
Zabývejte se rozšířeními z Joomla! Extensions Directory™ extensions.joomla.org/

EDIT: pro jistotu web smažte (včetně databáze) a nainstalujte čistou Joomlu. I podivná rozšíření z neověřených zdrojů lze odinstalovat, ale to neznamená, že nemáte stránky hacknuté.

02. úno 2017 19:49 - 02. úno 2017 19:50 #130090
Něco na tom bude. Jako zkušenost je k nezaplacení. :P V několika adresářích jsem nalezl implementovaný cizí kód. Po odinstalování oné komponenty se ona neustálé hlásí o slovo jako chybějící. Smažu adresář i databázi a obnovím heslo.. Chci se zeptat: jak je možné zazálohovat články a kategorie? Děkuji.

Odpověď od Bong
03. úno 2017 08:58 #130095
Jenom změnit heslo administrátora nestačí. Nevíte co všechno vám už bylo ukradeno. Změňte i přístup do databáze a na FTP. Viz. www.bongovo.cz/joomla/40-jak-zachranit-hacknutou-joomlu

Veškerý obsah Joomly zazálohujete tak, že si zálohujete databázi. A nebo třeba máte texty uloženy v textovém editoru a prostě je do nové instalace překopírujete. Když ale stránky vytváříte, nepoužívejte je na pokusy, pro tyto účely si udělejte samostatnou instalaci někde na free webu, nebo subdoméně (se samostatnou databází).
Ostrý web si pak můžete kompletně průběžně zálohovat a obnovovat pomocí rozšíření Akeeba Backup.

03. úno 2017 15:05 #130100
.. děkuji za Osvětu. :) Už včera jsem udělal zálohy podobným způsobem, všechna hesla obměnil a nyní se chystám odesílat přes Ftp na vzdálený počítač. Akorát nejsem tak zručný a neuměl bych vytvořit bezpečně nezávislý web s vlastní databází pro prokusy na subdoméně. Existuje na to nějaký chytrý manuál.? Statické stránky s jednoduchým odesílacím formulářem pro komunikaci, chodící na php skriptu zvládnu ale po těchto zkušenostech mám obavy experimentovat na ostré verzi.. Anebo mohl byste poradit nějaký freeHosting kde by Joomla spolehlivě chodila.? Ještě jednekrát děkuji.. :)

Odpověď od Bong
03. úno 2017 17:15 #130103
To už nejsou otázky na Joomlu, musíte se podívat do nápovědy k vašemu hostingu, třeba ZDE . Spoustu otázek vám zodpoví strýček Google: free hosting