Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Http error 500

01. úno 2017 00:01 - 01. úno 2017 00:09 #130074
Http error 500 od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Dobrý den.. Po instalaci komponenty com_visual_template_studio_1.0_j3x a při pokusu o spuštění scriptu se objevuje "Http error 500". Údajně by mohlo jít o nějakou nesrovnalost v souboru .htaccess anebo konflikt verzí..
Předtím jsem tuto chybu nikdy nepozoroval.
Komponentu mohu zaslat k prozkoumání soukromně, jelikož velikost se blíží 1 MB

01. úno 2017 07:13 #130075
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel

StavTym napsal: Dobrý den.. Po instalaci komponenty com_visual_template_studio_1.0_j3x a při pokusu o spuštění scriptu se objevuje "Http error 500". Údajně by mohlo jít o nějakou nesrovnalost v souboru .htaccess anebo konflikt verzí..
Předtím jsem tuto chybu nikdy nepozoroval.
Komponentu mohu zaslat k prozkoumání soukromně, jelikož velikost se blíží 1 MB

Soubor.htaccess změněn nebyl. Podle Ftp je stále původní.

01. úno 2017 15:00 - 01. úno 2017 16:29 #130079
Odpověď od Bong
Moderátor
Kdepak jste to rozšíření vzal? :-)
Stránky vytváříte pokud se nepletu. Tedy žádný .htaccess nepotřebujete, naopak vám může způsobovat potíže. Ten budete potřebovat až budete hotové stránky spouštět... ale to zase nebudete potřebovat podobná rozšíření (nakonec ty nepotřebujete ani teď)...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. úno 2017 17:03 #130080
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
..asi tak nějak. :) Nainstaloval jsem zřejmě starší komponentu com_visual_template_studio_1.0_j3x a určitě z různého zdroje ze zvědavosti. Nicméně při spuštění komponenty, která pro mě vypadá zajímavě se objevuje hlášení o chybě a komponenta se z adresního řádku stavtym.cz/administrator/index.php?option=com_visualstudio vůbec nespustí. Vůbec nevím jestli problém způsobuje .htaccess nebo cokoliv jiného.. Možná bych uvítal i radu jak bezpečně onu komponentu odstranit, abych případně nepoškodil nějaké sdílené soubory. A také jak postupovat při bezpečném odstranění nepotřebných pluginů a modulů.? Děkuji

01. úno 2017 19:20 #130081
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Pokud ji budete odstraňovat přes administraci Joomly, nemělo by nijak poškodit ostatní rozšíření.

01. úno 2017 23:15 - 01. úno 2017 23:15 #130084
Odpověď od Bong
Moderátor
Možná trochu OT, ale s pokusy používat cokoli z azbukistánských webů končí pláčem.
Zabývejte se rozšířeními z Joomla! Extensions Directory™ extensions.joomla.org/

EDIT: pro jistotu web smažte (včetně databáze) a nainstalujte čistou Joomlu. I podivná rozšíření z neověřených zdrojů lze odinstalovat, ale to neznamená, že nemáte stránky hacknuté.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum