Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přesměrování 301

26. led 2017 13:37 - 26. led 2017 14:03 #130031
Přesměrování 301 od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
mohli byste mi někdo poradit jak přesměrování url v nejnovější Joomle?

Všude je mnoho návodů ale nic nefunguje. Někteří to řeší skrze pluginy, někteří skrze htaccess a ostatní skrze defaultní komponentu v Joomle.
Nic z toho mi ale nechce fungovat.

Jednoduše chci aby odkaz web.cz/stary-odkaz byl přesměrován na odkaz web.cz/novy-odkaz

Jsem na Wedosu
Díky za konkrétní rady.

26. led 2017 14:03 #130033
Odpověď od Bong
Moderátor
Administrace Joomly: Komponenty - Přesměrování

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. led 2017 14:10 #130034
Odpověď od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
No a to mi právě nefunguje. Nemůžu na to přijít proč.

26. led 2017 15:43 #130035
Odpověď od Cony
Moderátor
Přesměrování v Joomle funguje pouze tehdy (tedy pokud je vůbec plugin přesměrování zapnut), pokud by starý odkaz skončil chybou 404. Pokud ale i na aktuálním webu se něco zobrazí pod adresou /stary-odkaz, přesměrování funkční nebude.

29. led 2017 13:50 #130052
Odpověď od Martin Balko
Začátečník
ja všetky nefunkkčné url riešim presmerovaním v komponentoch/presmerovania, našťastie mi to funguje.

Majiteľ parfumérie parfumylacno s lacnými parfumami Fm Group vo svetových vôňach, kvalitné napodobneniny originálnych parfémov.

09. bře 2017 14:03 #130477
Odpověď od Martens
Návštěvník
Zdravím ctěné forum, potřeboval bych vyřešit přesměrování v Joomle a to následujícím způsobem.

Klient měl původní web docela rozsáhlý a rozhodl se na jeho zeštíhlení v rámci redesignu. Původní web byl z důvodu zachování historie přesunut na doménu III.řádu a na hlavní doméně jede nyní seštíhlený web,

Co přesně potřebuji pořešit v rámci přesměrování?
Pokud příjde adresa z vyhledávače a není na novém webu dostupná, má se přesměrovat na onen archiv.

Příklad:
Příjde požadavek na adresu www.mojedomena.cz/toto-je-stare-url , který nebude nalezen a zapracuje Přesměrování v Joomle.

Mělo by to přesměrovat na novou adresu archiv.mojedomena.cz/toto-je-stare-url s návratovou hodnotou 301. Vzhledem k tomu, že takovýchto odkazů je indexovaných hodně, tak to nechci řešit ručním nastavením každé adresy.

Dotazy mám tedy 2:
1) Dá se toto nějak v Joomle nastavit globálně podle výše uvedeného příkladu? Jde to v základu nebo máte zkušenosti s nějakou pluginou?
2) Pokud bod 1) není řešitelný, dá se to nastavit v htaccess?

Web i archiv jedou na WEDOSu.

Díky za nakopnutí správným směrem.

Martin

Powered by Fórum