Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s menu II.

25. led 2017 17:08 #130020
Problém s menu II. od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Dobrý den.. Mám podobný problém s menu jak je popisovaný na
www.joomlaportal.cz/forum/63-sablony-pro...menu?limit=6&start=6
Jedná se o chybu "Uložení se nepodařilo z důvodu následující chyby Jiná položka nabídky
se stejnou nadřazenou položkou má shodný alias (může být i v koši)"
Nicméně pisatel tam tehdy neoznačil kde chybu nalezl. U mě je pravda že jsem v tom samém
místě a v té samé úrovní změnil název položky na jiný a teď jej chci vrátit i na původní
alias. Nedaří se. Pokud ale položku menu v nadřazené položce základní nabídky o úroveň
níž tak je to v pořádku. Ani v koši a ani nikde jinde v okolí aktuální nabídky stejný
alias není. A navíc jsem přišel na to že neexistuje stavtym.cz/index.php/using-guild/extensi...ticle-category-blog/ ..jakmile ale do
adresního řádku vyhledávače ručně vložím 27-stavtym-blokpage anebo
starý 27-buildteam-blog tak se stránka zobrazí.

25. led 2017 19:59 #130024
Odpověď od Cony
Moderátor
Kontroluje se alias jen u položek na stejné úrovni. Proto Vám to v jiné úrovni projde.
Zkontrolujte i aliasy u položek menu, které je nemají vypsané v seznamu (Externí URL, oddělovač atd...) i když nejsou tyto aliasy v seznamu vidět, stejně ty položky nějaký alias mají, některá z nich to nejspíš bude.

26. led 2017 10:45 - 26. led 2017 10:49 #130029
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Děkuji za ochotu pomoct..ale žádný shodný alias jsem na stejné úrovni a jiné nenalezl. Nemůže to být nějaký neočekávaný přesmyk v databázi? ..anebo může být nějaká spojitost s "... neexistuje
stavtym.cz/index.php/using-guild/extensi...ticle-category-blog/ ..jakmile ale do adresního řádku prohlížeče ručně doplním 27-stavtym-blokpage anebo starý 27-buildteam-blog tak se stránka zobrazí."

26. led 2017 13:15 #130030
Odpověď od Cony
Moderátor
Stejná úroveň může být i v jiné nabídce, kontroloval jste všechny nabídky?
Nevím co přesně Vám nefunguje, ale odkaz co jste posílal funguje. Zobrazí blog kategorie. Pokud za něj doplníte 27-cokoliv zobrazí se článek s ID 27, to je také v pořádku.
Poděkovali: František Ohlidal

26. led 2017 13:51 #130032
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Před chvílí mi to docvaklo, že to může být i v jiných nabídkách modulů které jsem poslal do depozitu a proto jsem se šel napřed mrknout na možnou odpověď. V těch jiných nabídkách bude ten zakopaný pes.
---
Blog kategorie se tam zobrazuje jako článek 404. Pokud tam doplním konkrétní odkaz z té kategorie tak se zobrazí konkrétní článek. Dříve se tak dělo automaticky. Ale teĎ jsem se díval po překontrolování položky(s tím zámkem) do Základních údajů Nabídky: Úprava položky a zobazuje se tam odkaz s existujícím id. index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=14 ale před tím tam bylo index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=93 .. to bude asi tím že Joomla je nejlepší. :)
Ale stejně Vám nusím poděkovat za postupnou Osvětu..

26. led 2017 21:24 #130037
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Nakonec jsem problémový alias nalezl kdesi v koši bez vybrání přístupu a menu, které jsem dávno smazal a zapomněl že někdy bylo. Asi tolik..

Powered by Fórum