Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace obsahu složky médií

18. led 2017 11:04 #129945
Aktualizace obsahu složky médií od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Dobrý den.. Přes Ftp protokol a sw FileZilla jsem odeslal na server do složky images upravené obrázky co se týká velikosti apod. ale se stejnými názvy, abych nemusel vše ručně vyhledávat a měnit v modulech anebo jednotlivě ručně nahrávat a upgradovat složku médií. Takže.. Obrázky na server prokazatelně odešly, což se projevilo po aktualizaci výpisu složek změnou velikosti souboru. Ovšem prohlídkou na webu se změny neukázaly. Jako důkaz jsem měl grafické poznámky na změněných obrázcích. Když jsem do imageModulu nahrál jiný obrázek s jiným názvem tak se změna po přenačtení stránky projevila. Je mi jasné že za vše může ponechaný stejný název obrázků. Je, prosím, možné a jak stav napravit.? Děkuji

18. led 2017 11:16 - 18. led 2017 11:21 #129946
Odpověď od Cufe
Admin
Nemáte zapnutou mezipaměť? Stisk Ctrl+F5 v prohlížeči nepomůže? Zařízení uživatele si navíc zpravidla obrázky načítá do složky dočasných souborů, při aktualizaci obrázků o stejném názvu se pak změna okamžitě projevit nemusí.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: František Ohlidal

18. led 2017 11:38 #129947
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
Jj. Děkuji za radu. Ačkoliv poprvé po stisknutí Ctrl+F5 se nic nezměnilo ale pak, asi po kombinaci stisků :) Ctrl+F5 a znovunačtení stránky (pokud tyto procedury nejsou identické) se změna projevila. Ještě jednou děkuji za radu.

18. led 2017 11:50 #129948
Odpověď od František Ohlidal
Pokročilý uživatel
..ještě mám k věci jeden poznatek. Po použití kombinace Ctrl+F5 se změna projeví na webu, přičmž v administraci médií zůstává dočasně i navenek se ukazuje původní obsah obrázku. Joomla je prostě Best... :P

18. led 2017 17:27 #129950
Odpověď od Cufe
Admin
Promažte cache v prohlížeči, uvidíte, že pak bude vše v pořádku. Pokud byste stránku v adminu prohlížel nově v jiném prohlížeči, zobrazil by se Vám správný obrázek.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: František Ohlidal

19. led 2017 03:18 #129958
Odpověď od Cony
Moderátor

StavTym napsal: Joomla je prostě Best... :P

To není Joomla, to je protokol HTTP a prohlížeč.

Powered by Fórum