pole registrace uživatele

zpetr
16. led 2017 20:20 #129920
Možná hloupý dotaz omlouvám se.
V registracei uživatele bych chtěl nemít povinné pole Jméno.
Myslím si že je jako povinné pole zbytečné. A hlavně mi jej pak vyžaduje i virtuemart a tam je to tuplem potíž.
Znáte prosím nějakou možnost jak to buď úplně zrušit nebo alespoň aby nebylo povinné ?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
17. led 2017 14:40 #129927
Co lze ovlivnit najdete v pluginu Uživatel - Profil (User - Profil).

Uživatelské jméno je důležité, bez jeho existence by se nešlo přihlásit. A pokud se jedná o Jméno, tak to může fungovat stejným způsobem a stejně tak je využíváno i dalšími rozšířeními. Proto jsou Uživatelské jméno, Jméno a Heslo povinné.

Možná by pomohlo upřesnit co konkrétně vám vadí...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od zpetr
17. led 2017 15:36 - 17. led 2017 15:37 #129928
Zdravím a díka za reakci.
No vadí mi hlavně že je povinné.
Příjde mi, že je to trošku hokej Jméno, vs. Uživatelské jméno.
předpokládám větší část lidí to vyplní oboje stejně protože v tu chvíli většinou netuší, které po nich systém vlastně bude chtít.

Logiku použití vidím v komentářích , diskuzích .. kdy můžeme mluvit o zvýšené bezpečnosti že nemusí být přihlašovací jméno "provařené" v každém příspěvku.
Ale pokud potřebuji aby mi např. člověk pohodlně nakoupil a registrace začne tímto, tak mám dost velkou pravděpodobnost, že zvolí buď odchod nebo nakoupí jako host.

Ono to je taky vlastně řešení, ale potom se dost ztuha vysvětlují výhody registrace. ;o)
Tedy tato funkce pole mi nic nepřináší jen obtěžuje proto bych se ho rád zbavil.
Celkem jsem překvapen že to není ve vámi zmíněném pluginu. Tam jsem byl v první řadě.

Odpověď od Cony
17. led 2017 17:02 #129929
Existují pluginy, které automaticky generují uživaelské jméno, popř. i jméno ze zadaného emailu. Registrace se pak omezí na zadání emailu a hesla, a zbytek si uživatel může, když chce, upravit v profilu. Většinou jsou to ale pluginy zaměřené na konkrétní rozšíření, např. pro Virtuemart to umí různé One Page Checkout pluginy. Zkuste pohledat JED v tomto smyslu...