Blogovací web o civilizačních chorobách

tonboss
09. led 2017 19:54 #129834
Zdravím,
Rád bych od vás získal nějaké názory, jakým způsobem nejlépe udělat blogovací web. Základní fungování je následující. Přijde uživatel – zaregistrujete se – na webu klikne (například) na call to action „napsat článek“ a rázem se objeví v prostředí pro napsání článku.
(Napíše/nakopíruje text, základně ho poupraví, přidá foto, kategorii, apod…. klasika)
Doposud nic složitého. Asi také nic co by neuměla Joomla již v základu. Jenže řešit to například právě základními možnostmi Joomly mi nepřijde příliš „user frendly“ Je potřeba přemýšlet tak, že přijde naprostý neznalec Joomly a webů obecně a bude si chtít založit profil a psát blog o své nemoci. (jedná se o web ohledně zkušeností lidí s civilizačními chorobami).
Jak byste postupovali? Mám pár typů, ale nerad bych se do něčeho pouštěl, věnoval tomu hodiny času a pak zjistil, že támhle kolega joomlista má mnohem efektivnější způsob a zná tu a tamtu kompomentu, která se na to skvěle hodí.
Základem jsou tedy 2 věci:
Co nepohodlnější přidávání článků často dost nemocnými lidmi, kteří o tvorbě webu nemají páru.
Vlastní profily registrovaných uživatelů, které budou co „nejzajímavější“ (nemohu teď nalézt vhodnější slovo, ale každopádně, to co nabízí samotná Joomla mi přijde dost málo.)
Nějaké typy, jak to udělat mám, ale jak říkám. Rád se inspiruji a pomocí tohoto fóra a zkušenějších uživatelů naleznu co nejlepší možné řešení/rozšíření.
Děkuji za vaše tipy!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
10. led 2017 03:22 #129838
Mrkněte na Easy Blog , zkušenosti nemám, ale demo vypadá docela user friendly.

V čisté Joomle toto asi nepořešíte, když na ničem jiném, skončíte na nahrávání souborů a přidávání obrázků do článků.
Poděkovali: tonboss

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od tonboss
10. led 2017 13:37 #129843
Díky za radu. EasyBlog vypadá opravdu zatím jako nejlepší řešení. Je sice možná až moc robustní, ale nic lepšího jsem neobjevil. Jedině ještě Power Content , ale asi to nebude to pravé. Potřeboval bych to nasadit na Šablonu s frameworkem Helix3 ( tato ). Nemáte někdo zkušenost, jestli to nebude zbytečné problematické a nebude lepší koupit šablonu přímo od vývojáře EasyBlogu?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.