Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Nefunguje editácia článkov, aktualizácia

29. pro 2016 14:59 #129692
Dobrý deň, prajem!

vyskytol sa mi problém v administrácií stránky, ktorý neviem opraviť. Ak editujem už existujúce články, žiadna zmena sa neprejaví, článok ostane nezmenený. (dokonca i keď použijem tlačítko Uložit, vyhodí ma z editácie článku na výpis článkov.) Pri jeho názve sa vo výpise článkov potom zobrazí ikonka Zámku.
Rovnako nedokážem pridávať ani nové články, jednoducho ich neuloží.
Ak chcem Joomlu aktualizovať na verziu 3,6,5 v administrácií automaticky, nepustí ma. Miesto toho vyhodí hlásenie "Error: Invalid login". Či to spolu nesúvisí...

Cache vymazané, nepomohlo. Objavený vírus, - vymazaný, no stále nepomohlo.
Kontaktovala som i hosting, na ktorom mám stránku zaplatenú, nevedeli mi nič nového poradiť, jedine že problém v serveri nie je.
Takisto som kontrolovala právomoci používateľov, všetko vyzerá byť v poriadku. Len to stále nefunguje.

Vopred vám ďakujem za akúkoľvek pomoc!

Jana.

29. pro 2016 15:38 #129693
Odpověď od Bong
Moderátor
Jak to vidím, tak je to jen pokračování vašeho letního vlákna: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...guju-sablony?start=6
A tam najdete pro začátek i rady...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. pro 2016 18:49 #129694
Odpověď od zlatypes
Uživatel
Dobrý deň! :)

Súbory som práve prepísala a prekontrolovala podľa toho článku (keďže zálohu, žiaľ, nemám), z tohoto hľadiska by to malo byť v poriadku.
Avšak administrácia stále nefunguje. Netušíte, v čom by mohol byť stále problém, respektíve ako túto situáciu vyriešiť?

Jana.

30. pro 2016 12:40 - 31. pro 2016 13:50 #129698
Odpověď od Bong
Moderátor
Těžko říci. Osobně bych pořád tipoval na chybějící nebo poškozené soubory Joomly.
Můžete si v administraci zapnout Ladění chyb a uvidíte, také můžete použít Firebug a podobně...

Přes Firebug je hned vidět, že máte chybějící a na podivných místech požadované soubory šablony (template.css,...), nebo třeba chybu: JQMIGRATE: Migrate is installed, version 1.4.1 ... www.google.cz/search?q=JQMIGRATE+joomla

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. pro 2016 16:00 - 30. pro 2016 16:01 #129699
Odpověď od zlatypes
Uživatel
Nepomohlo to. Ladenie serveru nefunguje, nejde ho spustiť (stránka sa obnoví bez zmeny, ostáva zaškrnuté "Nie" miesto "Áno" bez zmeny) ...

Rozhodla som sa Joomlu preinštalovať, keďže iného východiska zrejme niet. Vymazala som všetky tabuľky a všetky súbory Joomly a skopírovala inštalačný balíček ešte raz.
Avšak problém pokračuje.
Všetky kroky nastavení prebehli úspešne, avšak keď malo dôjsť k samotnej inštalácií Joomly, opäť problém pokračuje. Inštalácia sa v polovici zastavila a vrátilo ma to na poslednú stránku pred inštaláciou bez zmien, bez dokončenia.

30. pro 2016 19:44 #129702
Odpověď od zlatypes
Uživatel
Momentálne, - po vymazaní cachov mi nabehla stránka s úspešným nainštalovaním Joomly. Odstránila som teda priečinok Installation, presunulo ma to do administrácie. Tá zasa nefunguje, vykazuje rovnaké chyby.
Teda ani čisté preinštalovanie tomu nepomohlo.
Administrácia nefunguje ani z iných počítačov, ani v Linuxe.
Inštalačku som sťahovala novú, originálnu zo stránky Joomly...

Powered by Fórum