Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

HELP: Joomla + pokus o update WAMPu

27. pro 2016 16:12 #129656
HELP: Joomla + pokus o update WAMPu od David
Začátečník
Tak si hezky pár měsíců tvořím na lokálu web (WAMP + Joomla 3.6), když tu mě posedne myšlenka updatovat WAMP z verze 2.5 na 3.0.6. Spouštím instalaci a dozvídám se od instalátoru Do not install Wampserver OVER an existing version. OK, ukončuji instalaci, a s mírně nepříjemným pocitem odinstalovávám starý WAMP a zbytkové složky s mým webem si radši kopíruju bokem do zálohy. Nepříjemná předtucha roste každým okamžikem, takže radši znovu instaluju do téhož místa starou verzi WAMPu. Leč na průšvih už je zaděláno - pokus o přístup k webu končí hláškou:

Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Table 'joomla.#__session' doesn't exist SQL=SELECT `session_id` FROM `#__session` WHERE `session_id` = 'r4j9do38jv2jq2pi3s0nel5840' LIMIT 1

Když spustím phpMyAdmin, vidím vlevo databázi joomla, po jejímž rozbalení vidím i všechny tabulky, nicméně když kliknu na název některé tabulky, dostávám hlášku typu #1146 - Table 'joomla.hh1i3_users' doesn't exist.

Ví někdo, jak z toho ven?

28. pro 2016 14:06 #129683
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Zřejmě jste přišel o to nejcennější - databázi. S tím se toho už moc dělat nedá. WAMP si ukládá databáze do této složky: c:\wampXX\bin\mysql\mysqlX.X.XX\data\.

28. pro 2016 15:22 #129685
Odpověď od David
Začátečník
Nu ano, a domníval jsem se, že při odinstalaci a instalaci nové verze nechá WAMP tato data na pokoji - leč ono to tak docela není.
Moje zoufalství už dosahovalo nebezpečných výšin, když mi svitla naděje v podobě tohoto rozboru a postupu:
superuser.com/questions/675445/mysql-inn...bles-but-files-exist
Je to sice poněkud komplikované, ale za neopatrnost se platí, a pokud mi to nakonec pomůže dostat zpět moji několikaměsíční práci, budu velmi šťasten :). Zatím jsem zrekonstruoval jednu tabulku a zdá se, že to funguje.
Wish me luck :woohoo:

28. pro 2016 16:40 #129686
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Jenom myšlenka ;o) pokud pracujete na win nemáte zanutou stínovou kopii (předchozí verze) ? to by stálo za to prubnout.

29. pro 2016 14:02 #129690
Odpověď od David
Začátečník

zpetr napsal: Jenom myšlenka ;o) pokud pracujete na win nemáte zanutou stínovou kopii (předchozí verze) ? to by stálo za to prubnout.


Díky za tip - zkusil jsem tam zkopírovat soubory ze stínové kopie, ale WAMP se pak spustil jen ze 2/3 (nenastartovalo se MySQL).

Powered by Fórum