Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Instalace Joomly na Synology DS216j

12. pro 2018 11:09 #138402
Odpověď od Bloom
Uživatel
Děkuji za postřehy a tipy, Docker nainstalovat lze, ale zkušenosti s tím nemám, každopádně když už mám přímo z oficiálního zdroje nainstalované tyto balíčky:
-Joomla 3.9.1
-Apache HTTP Server 2.2
-MariaDB 10
-phpMyAdmin 4.7.8
-PHP 5.6
-PHP 7.0
opravdu nedejde nějakou změnou nastavení například v administraci Joomla nebo phpMyAdmin "vynutit" aby Joomla používala PHP 7 kdy už ho mám nainstalované a jiné balíčky Synology NAS ho ke svému fungování potřebují (jiné= zase potřebují pro svůj chod PHP 5.6, proto mám nainstalované i to)?

Co konkrétně získám tou instalací Dockeru a image Joomly?

12. pro 2018 11:27 - 12. pro 2018 11:27 #138403
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Joomla asi vezme verzi php co najde.
Zkoušel jste to nastavit ve webstation? Tam je možnost nastavení pro jednotlivé uzly i obecné nastavení.

12. pro 2018 16:23 #138405
Odpověď od Bloom
Uživatel
nastavit ve Web Station jsem to zkoušel,
u HTTP backendu je nastaveno PHP 7 a pod púoložkou nastavení PHP byly 2 defaultnmí profily, jeden PHP 5.6 a druhý PHP 7 tak jsem ten první upravil tak aby používal PHP 7 a ten druhé se jmenoval jinak...

Nevím jkde jinde to nastavit, ale když pustíp phpMyAdmin, tak je tam také použité PHP 5.6...
Přílohy:

12. pro 2018 20:04 - 12. pro 2018 20:06 #138407
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Ano nedošlo mi že máte joomlu instalovanou jako balíček omlouvám se.

Taková instantní řešení mají svá omezení. Jak je to tam zpytlíkovaný ví snad jen autor.
Je sice divné že je to přimo Synology ale tak to je. Jak psal Cony jsou to takový "zabalený" Dockery.

Buď
smiřte se s hláškou o starém php. (Vona stejně jak budete mit php7.0 tak bude podobná protože na Syno ješte 7.1 není. )
Nebo
nainstalujte Joomlu ručně a potom na ní bude platit nastavení přes WebStation.
Zdá se mi to určitě čistější.

Vyzkoušel jsem to a při Apache 2.4 obě PHP jsou funkční a přepínají se skoro za chodu.
Problém resp. nutná další konfigurace bude, pokud použijete Nginx tam mi to nechtělo zobrazovat podstránky, ale možná jen poladit htaccess a jelo by to.

Zvažte jestli výkon té krabice bude dostačovat.

12. pro 2018 20:20 #138408
Odpověď od Bloom
Uživatel
Začnu od konce - výkon krabice je hraniční, ale dostačovat zatím bude, to že takovéto instantní řešení (jak jste to trefně nazval) mají dycky nějaké mouchy je jasné a právě proto bych chtěl omezit počet balíčků na nezbytné minimum...

jaký je prosím rozdíl mezi Apache 2.4 a Nginx ???

12. pro 2018 21:21 - 12. pro 2018 21:22 #138409
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Nginx jsem zmínil jen pro uplnost (nabízí se tam).
Prý je to rychlejší, ale jako normální smrtelnik to na této instalaci poznáte asi jako manželka rozdíl mezi stereo a atmos.
V tomoto prostředí to bude asi fakt jedno.
Docker na řadu J taky nedostatnete tak pokud je to v začátku zmíněná varianta 2 je podle mě ta správná.
Už jen kvůli možnosti konfigurovat adresu nebo port.

Powered by Fórum