Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

JSON error

14. pro 2016 15:47 #129589
JSON error od Cufe
Admin
Ahojte, máte někdo zkušenosti z chybou Error decoding JSON data?
Konkrétní výpis:
Code:
exception 'RuntimeException' with message 'Error decoding JSON data: Syntax error' in /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/vendor/joomla/registry/src/Format/Json.php:72 Stack trace: #0 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/vendor/joomla/registry/src/Registry.php(366): Joomla\Registry\Format\Json->stringToObject('{"robots":"","a...', Array) #1 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/components/com_content/models/article.php(180): Joomla\Registry\Registry->loadString('{"robots":"","a...') #2 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/plugins/system/plazart/includes/joomla30/viewlegacy.php(394): ContentModelArticle->getItem() #3 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/components/com_content/views/article/view.html.php(42): JViewLegacy->get('Item') #4 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/legacy/controller/legacy.php(664): ContentViewArticle->display() #5 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/components/com_content/controller.php(113): JControllerLegacy->display(true, Array) #6 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/legacy/controller/legacy.php(702): ContentController->display() #7 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/components/com_content/content.php(38): JControllerLegacy->execute(NULL) #8 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/cms/component/helper.php(405): require_once('/pub/bralegwa/b...') #9 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/cms/component/helper.php(380): JComponentHelper::executeComponent('/pub/bralegwa/b...') #10 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/cms/application/site.php(191): JComponentHelper::renderComponent('com_content') #11 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/cms/application/site.php(230): JApplicationSite->dispatch() #12 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/libraries/cms/application/cms.php(261): JApplicationSite->doExecute() #13 /pub/bralegwa/brachlegal.cz/web/www/new/index.php(49): JApplicationCms->execute() #14 {main}
Jedná se o web zmigrovaný z Joomla 2.5 na J3.x (postupně aktualizovaný z 3.4.3 na 3.5 atd až na 3.6.4), když jsem pak jednou rozklikl/otevřel článek v blogu, hodilo to danou hlášku. Díval jsem se i na netu, ale z obdobných problémů s JSON jsem jen vyčetl něco o rozdílnosti verze PHP, zkoušel jsem na té 3.6.4 verzi Joomly nasadit php5.6 i php7.0, nic ale nepomohlo.
Setkal jste se s tím někdo? :unsure:

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

14. pro 2016 21:58 #129598
Odpověď od Cony
Moderátor
Vypadá ta, jako by ty parametry byly nabořené v databázi. Když se podíváte přes PHP MyAdmin tak ve sloupečku params jsou parametry kompletní? Musí začínat i končit složenou závorkou. Popř. zkuste hodnotu zkopírovat a např. sem , jestli se json zvaliduje.

Mělo by asi pomoct článek přeuložit, jestli se teda podaří uložit, ale ztratí se parametry.

15. pro 2016 10:14 #129606
Odpověď od Cufe
Admin
Díky Cony za odpověď, usoudil jsem nakonec, že bude pro mě rychlejší předělat web ručně. Má sice 3 jazykové mutace, ale celkem jen cca 21 kategorií a 80 článků. Než nad tím teď trávit čas a hledat problém v migraci, přeházel jsem to opmocí CTRL+C > CTRL+V. Určitě se k tomu ale ve volné chvíli vrátím, protože si myslím, že by migrace Joomly takové problémy dělat neměla, aspoň mně tolik nikdy nedělala, když si člověk ohlídal duplicitní aliasy. Jak bych to otestoval, dopsal bych závěr.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

15. pro 2016 19:46 #129609
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
A není lepší postavit web znovu a nějakým migratorem (redmigrator, vmmigrator atd.) do něj přetáhnout veškerý obsah?

Powered by Fórum