Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno PHP substr

07. pro 2016 00:27 #129496
PHP substr od Ernst
Joomla Expert
Když dám v php
substr(JText::_("Č"),0,1)
zkomolí mi to Č, protože to zabírá dvě místa. Jak to správně napsat?

07. pro 2016 01:12 #129498
Odpověď od Cony
Moderátor
mb_substr nebo, jste v Joomle, tak vychytaná funkce je
Code:
JHtml::_('string.truncate', $html, $maxLength, $noSplit = true, $allowHtml = false); /** * Truncates text blocks over the specified character limit and closes * all open HTML tags. The method will optionally not truncate an individual * word, it will find the first space that is within the limit and * truncate at that point. This method is UTF-8 safe. * * @param string $text The text to truncate. * @param integer $length The maximum length of the text. * @param boolean $noSplit Don't split a word if that is where the cutoff occurs (default: true). * @param boolean $allowHtml Allow HTML tags in the output, and close any open tags (default: true). * * @return string The truncated text. * * @since 1.6 */
Poděkovali: Ernst

07. pro 2016 15:04 #129499
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
díky mb_substr stačilo na to jsem zapomněl.
Ale narazil jsem na to, že K2 řadí položky (pokud je zadáno abecedně) špatně dle českých znaků.

"Č" a "C" bere jako jedno písmeno a řadí to tak že "Č" je zařazeno mezi "C" dle dalšího znaku a ne že by "Č" bylo až za všemi "C". viz třeba www.diochi.9e.cz/index.php?option=com_k2...y&id=149&Itemid=1007
Nevíte co s tím?

07. pro 2016 15:36 #129500
Odpověď od Cony
Moderátor
Podívejte se, jestli máte v databázi u té tabulky řazení utf8_czech_ci.

07. pro 2016 20:00 #129502
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
měl jsem tam utf8_general_ci dal jsem na utf8_czech_ci a výsledek stejný.
psal jsem ji na podporu a tam mi odepsali

Hello K2 uses mySQL's alphabetical ordering.
stackoverflow.com/questions/10446787/how-can-i-control-utf-8-ordering-in-mysql

The collation should be entered manually in the view. However this would be considered a hack and I would advise you to proceed with caution.

Ale to jsem vůbec nepochopil a snad to jde udělat i jednodušeji

08. pro 2016 13:01 #129512
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: měl jsem tam utf8_general_ci dal jsem na utf8_czech_ci

"tam" znamená kde přesně? Má ta tabulka teď u toho sloupce kde jsou názvy collation utf8_czech_ci?
Poděkovali: Ernst

Powered by Fórum