Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

JCE editor - změna adresáře pro upload souborů

02. pro 2016 09:54 #129423
Odpověď od Mirek
Začátečník
Co se týká pluginů, také mi zmizely.

K tomu nastavení JCE: Děkuji za návod, chyba dost možná bude mezi židlí a klávesnicí, to nepopírám, nicméně JCe používám už několik let a toto základní nastavení provést umím, jak říkám, v předchozí verzi JCE to fungovalo normálně. Prostě vidím buď složku images nebo root, podle toho, zda povolím přístup do rootu nebo ne. Vůbec to nereaguje na to, co napíšu do cesty k adresáři. Dokonce jsem i teď zjistil, že ne u všech webů mi to nefunguje, asi u dvou webů mi to i s novou verzí JCE funguje, u ostatních ne.

Zkoušel jsem i reinstalovat JCE a nic. Všiml jsem si ale, že i po reinstalu zachoval JCE nějaká nastavení, která jsem v něm provedl, to znamená, že se neodstranilo úplně vše. Zkoušel jsem projít databázi i FTP, ale nikde jsem po něm nic nenašel. Nevíte, prosím, kam si JCE ukládá nějaká svá nastavení? Rád bych po odinstalaci JCE odebral vše, co s ním souviselo, aby reinstalace byla opravdu kompletní a pak bych JCE nainstaloval znovu, abych zjistil, zda po to "čisté" instalaci půjde.

Ještě jednou díky moc všem, co sem píší své poznatky a zkušenosti :)

09. pro 2016 09:37 #129522
Odpověď od Mirek
Začátečník
Nedávno jsem na oficiálním fóru JCE zjistil, že se s tímto problémem potýká asi více lidí. Já měl tento problém na většině svých webů, asi pouze na dvou to fungovalo bez problémů. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem exportoval ten JCE profil z webu, na kterém to fungovalo a do webu, na kterém to nefungovalo, jsem jej importoval a nyní vše bez problémů funguje. Zřejmě za nějakých okolností dojde k chybě v tom samotném profilu při upgradu... Pokud by se tedy někdo potýkal s podobným problémem, tento postup by měl pomoci... :)

09. pro 2016 09:43 #129523
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
a nebyl by ten fungující profil k mání? mi to totiž nefunguje nikde :(

09. pro 2016 09:57 - 09. pro 2016 09:59 #129524
Odpověď od Mirek
Začátečník
Jasný, tady je :)

leteckaposta.cz/946325985

Nevím proč, ale nejde mi sem přiložit soubor (vložím ho a neodešle se) a nemám teď moc času to řešit, tak aspoň přes leteckou poštu :)

09. pro 2016 10:07 #129525
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Ď

Powered by Fórum