Úprava zobrazení výsledků vyhledávání

Radek Malík
24. lis 2016 14:10 #129317
Dobrý den, potřeboval bych poradit s problémem, se kterým si už nevím rady. Když si na stránkách Copytechnik.cz použiji box hledání a zadám např. slovo canon, potřeboval bych u vyhledaných článků odstranit položku (Jednoduchý článek - novinka) což je vlastně zobrazení názvu kategorie, kde je článek umístěn. A za druhé, pokud je to možné, rád bych omezil zobrazení vyhledaných článků na max. 10 odkazů na stránku. Je tam takové rozbalovací menu, které umožňuje zobrazení 5 - 100 vyhledávaných článků na stránků a já bych potřeboval, aby v té nabídce bylo jen 5 a 10 článků. Předem děkuji za vaše nakopnutí.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Pavel
24. lis 2016 15:10 #129318
Toho docílíte přepisem Komponenty/modulu , který si pak upravíte dle své potřeby.
Více o tom najdete v dokumentaci Joomly třeba ZDE .

Odpověď od Radek Malík
24. lis 2016 15:15 #129319
O to jsem se právě snažil, ale nedokážu to nikde ani v modulu ani v pluginech ani v php to nedokážu najít. Přitom myslím, že by to nemělo být nijak složité. Jedná se o search modul vestavěný přímo v joomle 3.6.4

Odpověď od Bong
24. lis 2016 15:22 #129320
V Joomle máte Hledání a Chytré hledání (hledejte typ Search nebo Finder).

Zobrazení výsledků hledání můžete ovlivnit pro každý způsob hledání v modulech, pluginech a položkách menu hledání. V pluginech dokonce pro každý typ hledaného obsahu zvlášť...
Co nejde v zobrazení nastavit, to musíte upravit v šabloně.

Pozn.: název kategorie by měl dávat vždy smysl a měl by být použitelný. Prostě nevhodný "Jednoduchý článek - novinka" přejmenujte na "Novinky".

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Radek Malík
24. lis 2016 15:42 #129321
No u toho jednoduchého článku novinek je mi to celkem jedno, jak se to jmenuje. Pro mne je hlavní jakým způsobem to skrýt, protože ve vyhledávání nechci mít kategorii ať se jmenuje jakkoliv.

Odpověď od Pavel
24. lis 2016 16:20 - 24. lis 2016 16:21 #129325
Neznám Vaši šablonu, ale podívejte se jestli náhodou neobsahuje složku html a v ní složku mod_search a com_search , což je přepis modulu pro vyhledávání a přepis výstupu vyhledávání (pokud používáte standartní vyhledávací modul).

Odpověď od Pavel
24. lis 2016 16:39 - 24. lis 2016 16:40 #129326
Pokud nemáte udělaný přepis komponenty com_search a nevíte zatím jak to udělat, tak si můžete upravit vše přímo v uvedené komponentě, ale při aktualizaci joomly se může stát, že o Vaši úpravu přijdete.
Jinak Vámi požadovaná změna se dá udělat v souboru default_results.php , který se nachází ve složce /components/com_search/views/search/tmpl
A jedná se o úpravu na řádcích 26-30.
Poděkovali: Radek Malík

Odpověď od Radek Malík
25. lis 2016 08:31 - 25. lis 2016 08:32 #129335
Velmi děkuji, tohle mi opravdu pomohlo, už se mi ve výsledcích nezobrazuje název katergorie. Teď ještě najít těch max. 10 článků na stránku. V základním Search totiž ta možnost nastavení není jako např. na stránce jako blogu, kde lze uvést max. uvedený počet článků na stránku.

Odpověď od Radek Malík
25. lis 2016 11:19 #129336
Tak se mi podařilo najít, že to lze nastavit v souboru pagination.php umístěném v libraries\cms\pagination\. Zde jsem upravil řádky 549 - 559 do tohoto tvaru:

// Make the option list.

for ($i = 5; $i <= 1; $i += 10)
{
$limits[] = JHtml::_('select.option', "$i");
}

$limits[] = JHtml::_('select.option', '5', JText::_('J5'));
$limits[] = JHtml::_('select.option', '10', JText::_('J10'));

$selected = $this->viewall ? 0 : $this->limit;

Zobrazuje se volba 5 - 10 odkazů na stránku, tak jak jsem chtěl. Mám už jenom jeden problém a to, když zadám např. slovo canon do vyhledávání, automaticky to vyhledá 14 výsledku (což je dobře), ale neomezí mi to zobrazení na stránku na max. deset odkazů, ale hned to zobrazí všech 14 odkazů. Nevíte jak to omezit? Díky za pomoc.

Odpověď od Radek Malík
28. lis 2016 09:54 #129349
Dobrý den, protože můj dotaz trochu zapadl a už se odchýlil od mého předchozího dotazu, který byl zodpovězen, rád bych se zeptal ještě na jednu věc ohledně vyhledávání. Jde mi o omezení zobrazených výsledků vyhledávání. Tzn. do vyhledávání zadám slovo a výsledkem bude zobrazená stránka s např. 10 vyhledanými odkazy, i když se zobrazí, že bylo vyhledáno např. 25 výsledků a zbytek se zobrazí ve spodní části dalšími stránkami s výsledky. Snad jsem to napsal srozumitelně. Kdyby ne, rád doplním. Předem děkuji za vaše podnětné rady.

Odpověď od Bong
28. lis 2016 12:36 #129357
To je stále pokračování stejného...
Nastavte si potřebný parametr v Systém - Globální nastavení - záložka Veřejná část: Výchozí délka seznamů, nebo proveďte úpravy šablony.

Poděkovali: Radek Malík

Odpověď od Radek Malík
28. lis 2016 13:18 #129359
Děkuji, to byl přesně ten můj problém. Jak jsem zjistil, tak jsem tam měl nastaveno 20 článků. Takže už je to v pořádku. Velmi děkuji za pomoc.

Odpověď od Bong
28. lis 2016 13:36 #129361
Ještě připomínka. Toto nastavení ovlivňuje veškeré seznamy v Joomle. Tedy i například seznamy článků v administraci...

Odpověď od Radek Malík
29. lis 2016 08:44 #129370
Je mi to jasné, ale zjistil jsem, že pro můj web je 10 článků takové optimum. Ještě jednou díky za pomoc.