Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kalendář z xml

14. lis 2016 18:24 #129185
Kalendář z xml od Miloš Lána
Uživatel
Zdravím všechny,

již delší dobu hledám komponentu kalendáře, která by mi zobrazila události z jiného webu na základě xml, který mi daný web exportuje. Dříve jsem to měl udělané přes javaskrip (eventCalendar). Myslel jsem si, že najdu komponentu, která mi to nahradí, ale bohužel nemohu nic najít. Pohrával jsem si již i s myšlenkou, že to nechám v javaskriptu, ale ten zase jako začátečník v joomle neumím spustit.

Najde se prosím někdo, kdo mi poradí či pomůže? Předem moc děkuju.

14. lis 2016 20:12 #129187
Odpověď od Bong
Moderátor
A co je zdrojem toho xml?
Některé z kalendářů událostí umožňují načítání z cizích kalendářů (třeba DP Calendar, JEvents,...), je fakt, že si za funkci občas musíte připlatit. Hledejte na JED: extensions.joomla.org/tags/events-calendars

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. lis 2016 06:57 #129189
Odpověď od Miloš Lána
Uživatel
Zdrojem je spřátelený web města. Jejich kalendář mi exportují do xml, který pak já zobrazuju na našem webu. V původní verzi jsem to zobrazoval pomocí javaskriptu. Myslel jsem si, že najdu nějakou jednoduchou komponentu a nebudu muset použít původní skript (který také neumím zprovoznit v joomle). Pro vlastní kalendář akcí používám iCagendu - vyhovuje mi víc než JEvents a dalších několik vyzkoušených. Nemám problém zaplatit za komponentu (rozumný peníz).

15. lis 2016 17:49 - 15. lis 2016 17:50 #129194
Odpověď od Bong
Moderátor
Leze to z vás hůř, jak z chlupaté deky. Co vlastně potřebujete?

1. jestli je zdroj kalendáře Google calendar, CalDAV, MS Exchange, Facebook, iCal, CSV, JEvens, JCalPro,... použijte některé z rozšíření (komponentu, nebo modul) pro kalendáře událostí z JED

2. jestli je zdroj xml RSS kanálu, pak nepotřebujete nutně nic speciálního. Použijte modul Zobrazení RSS/RDF/ATOM kanálu nebo třeba komponentu Kanály.

3. jestli je zdroj nějaké speciál xml jen pro vás a pro zobrazení jste potřeboval váš vlastní javaskript, není problém zobrazit výstup i v Joomle. Skript můžete vložit do obsahu stránky, modulu,... pokud ke skriptu máte nějakou HLTML, PHP stránku, můžete ji zobrazit v obsahu pomocí položky menu Obálka (iframe), nebo třeba v modulu Vlastní HTML,...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum