výpadky webu

marvays
08. lis 2016 16:19 #129107
Ahoj.
Existuje nějaká možnost, jak zjistit příčiny výpadky webu? Jsou poměrně časté a nejsem schopen udělat ani zálohu. A nechcu to hned svádět na hosting, byť mám na jednom hostingovém programu dva weby a výpadky to hlásí vždy na oba weby v podobných časech. měl jsem to napojené na sledovací nástroj, ale už mi na něm vypršel trial. Nicméně, stejně mi hlásil jen že to spadlo :)

joomla 3.6.4

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
08. lis 2016 23:21 #129114
Sledovací nástroje nejsou stoprocentní. Kontrolují obvyykle jen odpověď serveru. Pokud server vrací chybový kód, měl by sledovací nástroj umět ten kód zobrazit (tím myslím chyba 404, 500 apod.) Pokud ale server neodpoví v časovém limitu, nemusí se vůbec jednat o výpadek, chyba může být na straně sledovacího nástroje, nebo "někde pocestě". Jediná možnost je v okamžiku výpadku stránky zkontrolovat.

UptimeRobot je zdarma do 50-ti webů.

Odpověď od marvays
09. lis 2016 03:57 #129117
DÍKY. Já používal site24x7.com . . . a fungovalo to skvěle. Posílali výpisy, sledování probíhalo z šesti ip adres po celém světě.

Uptimerobot jsem měl před tím. Tam je očividně nějaký problém, protože weby na wedosu to prostě neustále hlásí down. Už jsem to tu tuším dokonce i probíral. I teď. když se tam lognu, tak mám zavedeno několik webů. Všechny offline jsou na wedosu, všechny online na 99,9x% jsou na www.svethostingu.cz . . . Printscreen zde!

Odpověď od Cony
09. lis 2016 14:55 #129127
Jo, matně si vzpomínám, Wedos zřejmě Uptimerobot blokuje, ale byl by to dotaz na ně.

Každopádně u jakékoliv podobné kontroly je třeba prověřit vše manuálně v okamžiku hlášení výpadku. Problém může být opravdu i kdekoliv po cestě...