Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nefunguje rozšíření

04. lis 2016 19:25 #129064
Nefunguje rozšíření od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný večer, chtěl bych poprosit o pomoc při instalaci rozšíření.
Chtěl jsem provést instalaci a zobrazuje se mi tato hláška:
"Upozornění
JFolder::create: Byla zjištěna nekonečná smyčka
Pozor - Nelze přesunout soubor: /home/www/tmp/php3y1TL0 to /home/www/mojedomena.cz/tmp/mod_rozsireni.zip"
"Varování
Dočasná složka Joomla není pro instanci Joomla! zapisovatelná nebo neexistuje, což může způsobit potíže při snaze o nahrávání Joomla! rozšíření. Máte-li tedy potíže s nahráváním rozšíření, ujistěte se, že složka nastavená v souboru configuration.php existuje nebo zkontrolujte ' /home/www/mojedomena.cz/tmp/mod_rozsireni.zip' a nastavte ji jako zapisovatelnou. Uvidíme, jestli to vaše potíže vyřeší.
"

Nalezl jsem složku tmp pouze v kořenovém adresáři a té jsem zkusil nastavit práva na 777. Bohužel bez výsledku.

Nevíte prosím kde by mohla být chyba?

Moc Děkuji, Milan

04. lis 2016 20:14 #129066
Odpověď od Bong
Moderátor
Už samu Joomlu budete mít blbě nainstalovanou a nebo nastavenou.

Jestli máte hosting bez problému s VLASTNICTVÍM složek a souborů (neplést s CHMOD), pak si nastavte v configuration.php správné cesty. Cesta /home/www/tmp/ není /home/www/mojedomena.cz/tmp/, vždyť vám to Joomla píše.

Asi máte dvě instalace Joomly a hrajete si s nimi... pro vytvoření kopie, nebo přesun stránek používejte vždy Akeeeba Backup + Kickstart. Podobné problémy už nebudete mít.

Viz fórum: www.joomlaportal.cz/forum/search?query=J...te=all&childforums=1

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

05. lis 2016 10:32 #129067
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Dobrý den, děkuji za odpověď. Ano přesouval jsem stránky ze subdomény na domovskou doménu. V configuration.php jsem měl špatnou cestu. Vypustil jsem totiž '/home/www'

Opravil jsem cestu a zdá se, že je vše OK, děkuji Milan

05. lis 2016 10:44 #129068
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Omlouvám se, nainstaloval jsem rozšíření, modul JE Lightbox Gallery a hází mi to následující chybu.

Please check the module settings and make sure you have entered a valid image folder path!

Není to způsobeno přesunem stránek?

Z chybové hlášky je patrné, že je pravděpodobně špatná cesta k fotografiím. V modulu je k výběru např. tato cesta
home/www/mojedomena.cz/www/mojedomena.cz/images/bannery/

Je správně to home/www/? Přitom správná cesta k fotografiím je mojedomena.cz/images/bannery

Ještě jednou děkuji, Milan

Powered by Fórum