Jaký eshop? Více eshopů v jedné instali Joomly?

Ava
17. říj 2016 11:46 #128792
Krásný den,
potřebovala bych v mém webu udělat eshop, který by v sobě měl více pod-eshopů nebo-li více prodejců.
Abych to vysvětlila. Tvořím takové sdružení prodejců (jako Fleur) a potřžebuji aby si to zboží každý hlídal, posílal a obstarával sám ale v rámci mého webu, kde se pohybuje hodně lidí díky dalšímu obsahu.
Máte nějaký nápad? Jaky eshop vůbec použíbváte taky v Čr. Jen virtuemart? Nebo jsou i jiné možnosti?

Jak být fit duševně i psychicky... natáčím o tom videa.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
17. říj 2016 20:36 #128800
Stačí vám jeden shop. Většina jich podporuje "multi vendor" (byť třeba s placeným rozšířením).
I tady na fóru už podobné dotazy proběhly. Podívejte se: www.joomlaportal.cz/forum/search?query=m...te=all&childforums=1

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Martin70
19. říj 2016 07:10 - 19. říj 2016 07:10 #128824
Možná trochu OT, ale je vůbec v silách jednoho člověka vytvořit fungující e-shop? Ať už v Joomla, nebo Prestashop, Magento,..

Když vidím, co nabízejí hotová řešení za řádově stokoruny měsíčně - různé platební systémy a doprava, různé exporty dat, propojení s účetnictvím, teď ještě přibude EET... - není lepší si pronajmout za pár stovek měsíčně hotové řešení a energii věnovat samotnému prodeji? Jenom moje úvaha...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od H13
19. říj 2016 09:46 - 19. říj 2016 13:44 #128828
Martin70

Když vidím, co nabízejí hotová řešení za řádově stokoruny měsíčně

To už je zcela na tobě, jakou cestu zvolíš.

Systémy (e-shopy pro Joomlu!) jsou zde hlavně pro webdesignery. Webdesigner nemusí trávit 10 let vývojem jádra e-shopu, on si ho stáhne a pro svého zákazníka pouze doladí tak, že systém funguje na profesionální úrovni.

Tedy pro webdesignera výborná věc, nemusí se starat o jádro, jen se stará o své dodělávky a vychytávky.

Koncoví zákazníci - stokoruna měsíčně může být hodně vysoký náklad. Já teď dodělal Phoca Cart a vidím, kde se hlavně používá. Např. u umělců, kteří mají pár položek a všeobecně tam, kde těch položek není moc.

Některé prodejní systémy si berou provizi a v praxi je to tak, že když odečteš daně, bankovní/karetní/paypalové poplatky a ještě poplatky systému, zjistíš, že vůbec nemá cenu to takovýmto způsobem prodávat. Z praxe vím, že hodně lidí takový systém opustilo a nahradilo jej právě nějakým řešením pro Joomlu! (a i ve spolupráci s webdesignerem to bylo levnější)

Takže záleží na tobě, jestli budeš platit stokoruny měsíčně nějakému systému (pronájem) nebo zaplatíš webdesignerovi. Oba modely mohou fungovat jak dobře tak špatně - volba bude pouze na tobě.

Pokud má např. někdo doménu, na ni má vlastní stránky a prostě si chce vyzkoušet, zda vůbec má cenu s e-shopem začínat, pak je takové řešení pro začátek ideální (při šikovnosti koncového uživatele i s minimálními náklady). A poté není problém např. ve spolupráci s webdesignerem takové řešení dovést na profesionální úroveň (rozhodně nejdeš příklady, kdy e-shopy postavené na Joomle! jsou na vyšši profesionální úrovni, než je tomu pronajímaných e-shopů)

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
19. říj 2016 10:42 #128830
Ještě bych doplnil - pronajímaná řešení mají obvykle svoje technické limity. Často je to už počínaje šablonou, kde lze zvolit jednu z hotových šablon, popř. nastavit barevnost, lehce zpřeházet prvky apod. Jakmile chcete něco navíc, tak to buď není možné, nebo si musíte domluvit s provozovatelem (pokud je ochotný) vývoj na míru.

Omezení co se funkčností týče je taky jasné, oproti Open Source je vývojář jen jeden (jedna firma), rozsah rozšíření je tedy značně omezený.

Pronajímané řešení je lákavé pro rychlý start, ale často jsem viděl, že relativně i brzy, se od něj odstupuje, právě z důvodů různých omezení. Přeci jen každý má představu o způsobu vedení svého podnikání jinou, a ne vždy se dokáže napasovat do různých limitů...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.