Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité to není platný obrázek! chybová hláška

14. říj 2016 17:48 #128768
Mám na vás dotaz, zda jste se již někdo nesetkal s touto chybovou hláškou:
"TO není platný obrázek!"
při jakémkoliv pokusu nahrát soubor jpg,png, (které se mimichodem na web nahrávali předtím ok a jsou zde i nahrané) nelze přes žádnou komponentu nahrát do webu.
Samozřejmě, že možná to na chvíli pořeší FTP, ale to neřeší příčinu.
Nesetkal jste se s tím někdo? A nevíte kde co nastavit, poladit, aby to zase chodilo?
Verze Joomla je 3.4.8.
Případně pokud mi tu zde chybí informace k výše popisované chybě, zeptejte se, ráda je doplním.

Předem děkuji za pomoc.

15. říj 2016 12:35 #128772
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
a jak je obrázek veliký?
Ve většině komponent se zadává maximální velikost obrázku a defaultně bývá 1MB

15. říj 2016 19:09 - 15. říj 2016 19:09 #128776
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
pan Plašil (C4) píše:
V administraci aplikace přejděte do sekce Uživatelská část - Globální nastavení a vyberte záložku Systém.
Na konci stránky přepněte u položky Povolit Flash nahrávání hodnotu na Ne a změnu nastavení uložte.

(vyzkoušejte ...)

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

17. říj 2016 02:22 #128789
Odpověď od Lucie
Uživatel
ERnst: s tím to nesouvisí, obrázek byl několikrát zmenšen a nakonec vyzkoušen i obrázek menší než pár KB a přesto hláška trvá.

Karel0: něco podobného už jsem našla i na google. (podobné nastavení)A přišlo mi to logické... Musím říci že ve verzi J. 3.4.8 v globálním nastavení záložka systém sice je, ale nastavení na flash nahrávání v této části není. Pouze nastavení pro mezipaměti, nastavení ladění chyb a doba sezení. To nebude to pravé ořechové...
Máte ještě jiný tip? Jo je tam použit editor JCE , ale řekla bych, že ten s tím nesouvisí. Dle mého hledání...

Díky předem za vaše rady a tipy. Problém totiž stále přetrvává.... :(
už nevím co vymyslet....

17. říj 2016 09:48 #128790
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
- proč nemáte 3.6.2 ?
- jdou nahrávat jiné soubory než obrázky?
- pomocí čeho (komponenta?) se pokoušíte soubory nahrávat?
- má složka ~/tmp povolen zápis "pro Joomlu" ?

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

17. říj 2016 15:56 #128797
Odpověď od Lucie
Uživatel
Včera jsem odhalila kde byl problém. Stačilo upravit nastavení v mediích - omezení nahrávání na NE!
Zafungovalo krásně...
Jenže ted mi vznikl problém, že nemohu do komponenty K2 nahrát hlavní obrázek článku ani galerii. To už mi fakt rozum nebere... :/

Asi se nevyhnu přeinstalaci na novou verzi. eviduji to jen u této verze J 3.4.8.

Ano jiné nahrávání souborů funguje.

Powered by Fórum