Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Slideshow modul

21. zář 2016 13:38 - 21. zář 2016 13:40 #128469
Slideshow modul od Lubo Zachar
Uživatel
Ahojte, po dlhej dobe som sa vratil k Joomle! (pred tym som robil par webov na v 1.0.x).
Akosi sa mi ale nedari najst vhodny free slideshow modul na uvodnu stranku.
Hladam nieco responzivne, co nacitava obrazky z adresara a zobrazuje ich v nahodnom poradi na plnu sirku pri dodrzani stranoveho pomeru a zobrazeni celeho obrazku aj vo vertikalnom smere. Slideshow ma byt az na hlavicku a horizontalne menu na celu zvysnu volnu plochu.
Najviac mi zatial vyhovuje JM Responsive slideshov, avsak nasiel som iba verziu 1.3.4, kedze download je uz iba cez predplatne. verzia 1.3.4 pri vacsom roztiahnuti nedodrzuje stranovy pomer a je uplne jedno, ci zvolim fill, fit alebo stretch.
Skusal som aj DJ-ImageSlider, avsak zrejme je tam daka kolizia s template (ja_simpli), nakolko su jednotlive obrazky zobrazene naraz pod sebou ako "bulleted list".
Viete mi prosim doporucit daky vhodny slideshow modul?
Vdaka

21. zář 2016 15:10 - 21. zář 2016 15:11 #128471
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Hledejte extensions.joomla.org/extensions/extensi...ers=0&clearfilters=1 a zkoušejte

Jakou máte verzi joomly a je s ní šablona kompatibilní?

21. zář 2016 16:50 #128474
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
S DJ slider nemám problémy. Zkuste se podívat na jejich forum (joomla-monster.com). Fórum žije a odpovídají rychle.
Díval jste se do nastavení, tam se přepíná svisle a vodorovně apod.?

21. zář 2016 17:10 #128476
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Tedy fórum je přesně zde .

21. zář 2016 21:32 #128477
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Zkus Roksprocket. Umi toho docela dost a je to zdarma. Je to jedna z mala veci od Rockettheme, ktera se da pouzivat bez vetsich problemu. demo.rockettheme.com/joomla-extensions/roksprocket/

Nebo mnohem jednodussi www.joomlack.fr/en/joomla-extensions/slideshow-ck

22. zář 2016 15:43 #128481
Odpověď od Lubo Zachar
Uživatel
Vdaka za odpovede. Joomla je aktualna a sablona by mala byt kompatibilna a aj sa zda byt.
Skusal som ich prave uz dost a vela som ich po chvilke zavrhol. Napriklad Slideshow-ck sa zdalo byt ok, kym som nezistil, ze na nacitanie obrazkov z priecinku treba doinstalovat plateny doplnok.
Ten DJ-ImageSlider - prehliadol som, ze tam je volba a "fade" je to co by vyhovovalo. Jedine stale je tam neviem preco odrazka pred obrazkom a to aj v pri defaultnej sablone... Este sa s tym skusim potrapit...
Ale opytam sa, ci nemate niekto poslednu free verziu JM responsive slideshow, t.j. novsiu ako 1.3.4...
Dakujem

Powered by Fórum