Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Řazení hlavních článků j3.6.2

21. zář 2016 09:17 #128463
Ahojte, po aktualizaci Joomly na v 3.6.2 jsem zjistil, že se špatně řadí hlavní články. Pátral jsem a narazil jsem na toto vlákno: 3.51 to 3.6 Featured Article Ordering Pochopil jsem správně, že je to tedy problém již od v 3.5.1 a trvá až do teď, tedy do v 3.6.2? Nenašel jsem žádné řešení, je tedy nutné počkat na budoucí aktualizaci, až to opraví? Obávám se, že to jen tak nebude, když už od v 3.5.1 bylo pár aktualizací a úprava neproběhla.

Co vy myslíte, máte stejný problém s hlavními články?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

21. zář 2016 09:44 #128464
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud to chápu, změnil se jen způsob zařazení nových článků. Místo na začátek, se dávají na konec. Bohužel v aktualizaci zřejmě zapomněli na přetřídění stávajících, tak aby to odpovídalo novému nastavení. "Oprava" tedy zřejmě žádná nebude, protože není co opravovat. Je potřeba změnit si v nastavení menu (modulu apod) směr řazení z vzestupně na sestupně popř. doladit aktuální seřazení, a mělo by to začít fungovat.
Poděkovali: Cufe

21. zář 2016 10:46 #128465
Odpověď od Cufe
Admin
Jj, díky Cony, už tomu rozumím. Můj špatný překlad.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

23. zář 2016 13:30 #128490
Odpověď od Jiří Motyčák
Začátečník
Měl jsem obdobný problém, stačí to znovu nastavit.

27. říj 2016 09:34 #128966
Odpověď od Cufe
Admin
Dle mého zjištění ve verzi 3.6.4 je opět řazení hlavních článků nastaveno opačně. Pokud tedy přidáváte "nové" hlavní články a chete-li, aby se tím řadili tak, že nejnovější jsou jako první (naposledy nakliknuté jako hlavní články byli nahoře), je potřeba si seřadit v administraci články ŘADIT VZESTUPNĚ.
Je třeba říci, že tak tomu bylo i před aktualizaci na 3.6.2, v níž to změnili a nyní je to zase jako před tím. Je otázkou, zda nastavení ve v3.6.2 bylo jen chybou/upsáním se nebo zda to byl záměr a ve verzi 3.6.4 je to chybou. Doufám jen, že každé 2 verze nebude nutné přenastavovat zobrazení frontpage modulů, aby bylo docíleno chtěného zobrazování článků.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum