Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

změna databáze z testovací na ostrou

05. zář 2016 11:38 #128242
Zdravím, chci se zeptat. Nainstaloval jsem si Joomlu s testovacimi daty a nyní pracuji na úpravě webu. Jakmile budu mít web nakonfigurovaný podle mých požadavků, stačí změnit v konfiguraci prefix pro DB aby to začalo používat ostrá data ? DB je ve stejné složce, liší se pouze prefixem.

05. zář 2016 11:53 #128244
Odpověď od Cony
Moderátor
Co to znamená "DB je ve stejné složce, liší se pouze prefixem."?
Databáze nemá žádný prefix. Prefix se týká tabulek. Pokud tedy máte ve stejné databázi tabulky dvou instalací Joomly - ano, přepnout se mezi nimi můžete změnou prefixu v konfiguraci.

Ale kde seberete ta dat v "ostré databázi" - 99% všech nastavení je právě v databázi, tj. cokoliv změníte v administraci na testovacích datech, tak v testovacích datech zůstane. Navíc musíte zaručit stoprocentní kompatibilitu obou verzí - stejné verze rozšíření apod.

Obvykle se spíše odkopíruje celý web i s databází a pak se zase celý web i s databází překlopí zpět.

05. zář 2016 21:38 #128252
Odpověď od Tomas S.
Nováček
Aha, tak já to řeknu ještě jinak. Třeba mi pomůžete najít řešení. Mám hosting. Na tom mám povolenu jen jednu DB. vytvořil jsem si domenu 3. řádu na kterou jsem nainstaloval novou verzi Joomla 3. Potřebuji vytvořit DB tak, abych si joomlu odladil a pak jednoduše překopíroval na ostrou verzi. Tzn.
1. Měl bych nainstalovat verzi Joomla bez dat.
2. Převezt data z Joomla 1.5 do verze 3.
3. Převézt je do stejné DB ale s jiným prefixem, aby nedošlo k promíchání ?

Díky za radu.

05. zář 2016 22:39 #128260
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, pokud máte jen jednu databázi, použijte jiný prefix, tím se Vám tabulky nesmíchají. K tomu je ostatně prefix původně určen. Pak už ho zle nijak měnit nebudete. Prostě si vše připravíte v Joomle 3, pak přepnete subdoménu, a dodatečně můžete smazat Joomlu 1.5 a tabulky v databázi patřící Joomle 1.5 (dost pravděpodobně budou mít prefix jos_).

Powered by Fórum