Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Gallery

31. srp 2016 15:02 #128173
Phoca Gallery od sarka94
Začátečník
Zdravím,
Mám dotaz, stáhla jsem si Phoca Galerii a nějak už nevím, jak dál.
Mám ji už nainstalovanou v Joomle. Mám tam už vytvořené nějaké kategorie + obrázky a tady pak už nevím. Jak mohu nějakou určitou galerii poté zvěřejnit v článku?

Musím tu galerii ještě nějak propojot s Joomlou? nebo? Používám jinak šablonu Helix 3.

31. srp 2016 15:44 - 01. zář 2016 14:03 #128174
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, Phoca Gallery je hlavně komponenta a možností jak zobrazit galerii v Joomle! je víc (na rozdíl od jiných redakčních systémů, které jsou v tomto hodně limitovany)

1) výchozí je standardní zobrazení galerie přes menu odkaz. V menu manažerovi se vybere odkaz na Phoca Gallery (je možno vybrat víc druhů odkazu - do všech kategorií, do jedné vybrané kategorie, apod.)

www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-c...0-creating-menu-link

Tím se na stránce objeví v menu odkaz přímo na galerii.

2) Pokud je zapotřebí zobrazit galerii v článku, pak je nutné doinstalovat Phoca Gallery plugin a pomocí pluginu vložit galerii do článku:
www.phoca.cz/phocagallery-plugin
www.phoca.cz/documents/14-phoca-gallery-...phoca-gallery-plugin

Aby člověk nemusel plugin kód zadávat ručně, může si doinstalovat button plugin (tlačítko pod editor), pomocí nějž může sestavit jednoduše plugin kód
www.phoca.cz/phocagallery-button
www.phoca.cz/documents/59-phoca-gallery-...phoca-gallery-plugin

Ale jak jsem psal, pro základní zobrazení galerie stačí vytvořit menu odkaz na galerii, to je vše, tedy:

1) nainstalovat Phoca Gallery (komponentu)
2) vytvořit kategorie
3) přidat obrázky
4) vytvořit menu odkaz

Body 2) a 3) je také možné nechat dělat automaticky ze složek, podsložek a jejich obrázků
www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-c...es-and-subcategories

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. zář 2016 13:09 #128186
Odpověď od sarka94
Začátečník
Super, už mi to jede (na pracovním pc)

Dělám si weby i na soukromém a tam jsem si dnes chtěla nainstalovat Phocu i tam, bohužel mi to při nahrávání hází chybu a to "Chyba
Vyskytla se chyba při nahrávání souboru na server.
Maximální velikost 'PHP file upload' je příliš malá: Tato hodnota je nastavena v souboru php.ini v položkách upload_max_filesize a post_max_size ve vašem nastavení PHP (v souboru php.ini a/nebo souboru .htaccess)
Nemohu nalézt instalační balíček"

Nevíte, co s tím?

01. zář 2016 13:20 #128187
Odpověď od Cony
Moderátor
Vždyť Vám to přesně píše co máte udělat:

sarka94 napsal: Maximální velikost 'PHP file upload' je příliš malá: Tato hodnota je nastavena v souboru php.ini v položkách upload_max_filesize a post_max_size ve vašem nastavení PHP (v souboru php.ini a/nebo souboru .htaccess)

01. zář 2016 13:41 #128188
Odpověď od sarka94
Začátečník
Kdybych tomu rozuměla, pochopitelně bych se neptala ;) Spíš jsem myslela, jestli mi to někdo dokáže objasnit

01. zář 2016 14:01 - 01. zář 2016 14:03 #128189
Odpověď od H13
Admin
Server má určité limity a ty jde měnit. Teď záleží na tom, jestli ty můžeš tyto limity změnit nebo ne. Pokud ne, pak je to otázka na tvého poskytovatele webhostingu.

Chyba říká, že server limituje upload souborů nějakou velikostí a ten limit je prostě potřeba zvýšit. Buď to můžeš udělat ty (server je tvůj, nebo máš přístup k nastavení jako je např. php.ini) nebo to může udělat tvůj poskytovatel webhostingu.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum