Přihlásit se

Joomla 4.3.2 bezpečnostní aktualizace (31 kvě 2023)

Joomla! 4.3.2 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. Také tato verze Joomla pokračuje ve vysokých standardech přístupného webu, rychlosti a bezpečnosti. Joomla 3.10 bude i nadále podporována bezpečnostními opravami až do 17. srpna 2023, což vám pár měsíců na naplánování přechodu na Joomla! 4 a případnou aktualizaci rozšíření na verze kompatibilní s Joomla! 4.

migrace z J2.5 na 3.5 ANO či NE?

22. srp 2016 10:04 #128089
V jendom z článků nebo i diskuzi, nepodařilo se mi znovu dohledat v diskuzi a dát sem odkaz, se probírala migrace, jak migrovat na vyšší verzi.
Bylo tam zmíněno že J verze 3 je oproti J2.5 pomalejší v načítání stránek, ještě tam bylo zmíněno že přecházen až bude stabilní nová verze.

Mů dotaz zní, pokuď najdu všehny komponenty, moduly, které nyní web používá i pro vro verzi 3.0, budu mít šablonu pro vyšší verzi Jomly, je vhodné převést web na vyšší verzi? Nebo bude ještě dostatečně dlouho 5-10 let fungovat na J2.5?
Jaké jsou výhody jaké nevýhody?

Nejsem profi programátor, je to pouze občasný koníček, web byl vytvořen v roce 2012 pro neziskovou organizaci za symbolickou odměnu. www.cesky-fousek.cz a teď se odhodlávám na přechod na vyšší verzi.

22. srp 2016 12:26 #128090
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

pokud budeš mít všechna rozšíření a šablonu, pak doporučuji přejít (samozřejmě migraci bych prvně provedl někde na localhostu a pak bych přesouval)

Je to tak, že prostě nějnovější verze nějak reflektují změny a trendy, takže je vždy dobré postupně aktualizvat.

Nebo bude ještě dostatečně dlouho 5-10 let fungovat na J2.5?

Bude fungovat tak dlouho, jak budeš potřebovat. Dnes normálně fungují stránky na Joomle! 1.5 i na 2.5. Záleží na více faktorech. Pokud ti někdo na hostingu např. aktualizuje PHP na verzi 7, pak budeš mít s 1.5 nebo 2.5 možný problém, pokud ne, může Joomla! běžet v jakékoliv verzi.

Nová verze vždy znamená nové vlastnosti, prizpůsobení se novým trendům, teoreticky vyšší bezpečnost, ale i to, že když teď aktualizuješ, budeš mít měnší problémy v budoucnosti s další aktualizací. Aktualizovat v budoucnu např. 3.5 na 4 bude jednodušší než 2.5 na 4 ...

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Draha

Powered by Fórum