Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna služeb - Google

15. srp 2016 12:29 #128022
Ahoj,

služby na Google prochází změnou, proto doporučuji zkontrolovat stávající weby, zda vám vše funguje:

Picasa - pokud zobrazujete obrázky z Picasy, zkontrolujte si, jestli se na stránce zobrazují, tady by neměl být problém, stará alba jsou veřejná a mělo by být vše OK. Problém bude u nových alb, protože není možnost tyto alba změnit na veřejné (Google Photos, Google+, Picasa už není dostupná)

Mapy - pro zobrazení map je potřeba klíč, problém je v tom, že při vytváření klíče se musí zadat domény, kde mapa bude fungovat a v tom bývají problémy

YouTube - tady došlo také k nějaké změně (zatím nemám konkrétní informace), takže je dobré zkontrolovat videa na stránkách.

Pokud někdo používá Phoca komponenty:

Phoca Gallery (YouTube, Picasa, Google Maps)
Phoca Download (YouTube)
Phoca Maps (Google Maps)
Phoca Cart (YouTube)

a má někde problémy, prosím, dejte mi vědět, ať se na to můžu podívat. Zatím je strašně málo informací, takže každej příklad bude dobrej.

Děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cony

15. srp 2016 14:06 #128026
Odpověď od Cony
Moderátor
Zatím jsem namátkou proběhl pár webů kde mám Google Maps (Phoca Maps i jiný způsob), a i když není zadaný klíč, tak ještě fungují.
Youtube videa také zatím ok, včetně stahování náhledů (All Videos plugin + vlastní řešení).
Je k tomu někde nějaké podrobnější info?

15. srp 2016 21:49 - 15. srp 2016 21:50 #128030
Odpověď od H13
Admin
U těch map je to zajímavý, oni se můžou zobrazit bez klíče, když je použitý starší API, ale zase jen někde. Někdo hlásí, že to nejede a někdo zase, že to jede.

U YouTube videa záleží na prohlížeči, zatímco Firefox zobrazí YouTube video v pohodě, Chrome a IE zobrazí jen šedý pozadí :idea: a zase jen v některých případech.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. srp 2016 22:45 - 15. srp 2016 22:46 #128031
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
u map je to tak, že pokud fungovaly před změnou podmínek googlu, nic se nezměnilo, běží to dál, u nových domén již musí mít api klíč a některý rozšíření, namátkou sobi, icagenda atd si s tím neuměly poradit a muselo se upravit PHP a změnit nastavení.
Do nových verzí to již výrobci zahrnují
Poděkovali: Cony

15. srp 2016 23:57 #128032
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak mapy se zdá mi opravdu všude fungují.
Zajímavý je, že zatím i YouTube, kontroloval jsem to všude v Chrome.

16. srp 2016 13:52 - 16. srp 2016 14:01 #128036
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
stačí web přehodit na novou doménu a mapy přestanou fungovat.
pak se na google musí vytvořit nové API a možná ještě někde upravit komnponenty.
ale u většiny je to již opraveno

Já se k tomu dostal jako jeden z prvních, protože web jsem přesouval z testovací na ostrou doménu jen pár hodin po změně pravidel google.

tak u sobipro a i cagenda jsem to řešil s výrobci jako první
Poděkovali: Cony

Powered by Fórum