Nefunkční šablona CCS - nezobrazují se obrázky

Jarda
01. srp 2016 11:12 #127805
Dobrý den,

zpravuji stránky pro naši obec Maršov na adrese www.obecmarsov.cz . Při návštěvě main page je vše v pořádku, ale pokud kliknu na jakýkoliv odkaz, tak systém zapomene formátování a zobrazí to nějak chybně. Již jsem vyzkoušel hodně věcí, ale stále se mi to nedaří zafixovat. Je také nějak zvláštně dlouhá i URL s opakujícími se znaky:( www.obecmarsov.cz/index.php/index.php/in...dex.php/author-login )

Nevěděl by i někdo pomoci?

Děkuji!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
01. srp 2016 12:01 #127806
Máte nějaký maglajs v nastavení SEF URL. odkazy jsou ve formátu index.php/hasici/index.php/index.php/7-aktualne,
správně by měly být jen hasici/7-aktualne.
Projděte si globální konfiguraci v nastavení SEF adres, a nastavení htaccess souboru. Hosting máte na Savaně, htaccess by měl být podporován, jen jej musíte aktivovat v nastavení hostingu, ve výchozím stavu je tuším zakázán. V globální konfiguraci Joomly si nastavte SEF URL na Ano, Přepis URL také na ano a přejmenujte na FTP soubor htaccess.txt na .htaccess (i s tou tečkou na začátku).

Odpověď od Jarda
01. srp 2016 12:22 #127807
Děkuji za info, vše jsem provedl. URL se zkrátila, ale zase se tam doplnilo něco jiného - vůbec netuším, kde se v té URL vzala ta 0703knihovna www.obecmarsov.cz/index.php/historie/gal...vna/index.php/hasici

URL by měla být přeci jen tato: www.obecmarsov.cz/index.php/historie

Pokud zadám tuto URL, tak se to začíná již zobrazovat i s obrázky, což před tím nebylo, šablona stále nefunkční...

Neměl byste ještě jeden trumf?

Díky!

Odpověď od Cony
01. srp 2016 22:22 #127816
Vše jste neprovedl, pokud ano, index.php by v URL vůbec nebylo.

Nezadával jste při instalaci URL stránek? Pokud ano, otevřete si přes FTP configuration.php. Najděte řádek s $live_site a změňte jej takto
public $live_site = '';

Odpověď od Jarda
03. srp 2016 09:30 #127836
Řádek teď zní takto:

$registry->set('public live_site = ');

Je to takto správně?

URL se zase trošku zkrátila, teď jen aby se tam nahodil ten styl aby to bylo hezky naformátované.

Začíná mě to trošku děsit, neboť PHP rozumím jako koza petrželi:)

Odpověď od Cony
03. srp 2016 15:12 #127838

Jering napsal: Řádek teď zní takto:

$registry->set('public live_site = ');

To koukáte někam jinam, tohle v souboru configuration.php není. Hledejte soubor configuration.php přímo v kořenové složce Joomly.

Odpověď od Jarda
03. srp 2016 16:19 #127839
V kořenovém adresáři soubor configuration.php není, je až v adresáři installation a za jeho jménem je -dist. Našel jsem tedy ten řádek a to co píšete abych tam napsal, tak tam je již napsané. Odstranil jsem tedy tu příponu -dist. Je zvláštní že URL odkazů v menu se změnila: www.obecmarsov.cz/index.php/historie/ind..._hriste/author-login . Včera tam bylo v adrese 0703 knihovna a dnes je tam 2011detske_hriste. Jak je tohle možné, to nevím...:( :silly: :silly: :silly:

Děkuji že mi pomáháte!

Odpověď od Jarda
03. srp 2016 16:39 #127840
Teď jsem ještě zjistil, že pokud zvolím jako úvodní stránku jinou stránku z horního menu, tak se zobrazí správně - ale pouze jako úvodní a všechny odkazy v horním menu ale pak nefungují, ostatní odkazy fungují.

Ještě píší v nápovědě, ale nevím co to znamená: anglicky umím hovorově, ale ne nijak programátorsky abych to přelouskal v další nápovědě:(

Aktualizace robots.txt
Od verze 3.3.0

V Joomla! 3.3 byla provedena změna souboru robots.txt, jejímž účelem je pro vylepšení SEO, ve výchozím nastavení, povolení přístupu Google botům k souborům šablon a médiím. Tato změna není při aktualizaci automaticky aplikována, uživatelům je doporučeno zkontrolovat změny v souboru robots.txt.dist a tyto změny použít v jejich vlastním souboru robots.txt.

Skrýt informaci
Aktualizace .htaccess & web.config
Od verze 3.4.0

V Joomla 3.4 byla provedena změna výchozích souborů .htaccess a web.config, jejímž účelem je zakázat ve výchozím nastavení výpis složek. Uživatelů, je doporučeno tuto změnu na jejich soubory použít. Více informací najdete na této stránce.

Odpověď od Cony
03. srp 2016 19:31 #127841

Jering napsal: V kořenovém adresáři soubor configuration.php není, je až v adresáři installation

Nejspíš koukáte do úplně jiného adresáře, než máte Joomlu nainstalovanou. pokud by jste neměl configuration.php a měl složku installation, naskakovala by na stránkách instalace, což se neděje. Podívjete se v administraci do Systém - Systémové informace na záložku Informace o PHP. najděte hodnotu DOCUMENT_ROOT, budete tam u Savany mít něco jako /mnt/data/accounts/x/xxx/data/www/neco_dalsiho

Pokud se připojujete na hlavní FTP účtu, tak si z této cesty odmyslete začátek /mnt/data/accounts/x/xxx/data/www/ a zbytek je adresář ve kterém máte Joomlu nainstalovanou. Tam musí být soubor configuration.php. Dost možná také v některém nadřazeném adresáři budete mít nějaký .htaccess který Vám dělá celý ten maglajs...

Odpověď od Jarda
04. srp 2016 09:31 #127843
Kouknul jsem do systémových informací a DOCUMENT_ROOT nenalezeno. Chápu co je kořenový adresář, ale fakt tam složka configuration.php nebyla. .htacces jsem již našel v root, byl tam jako skrytý soubor...mrška...nicméně se to stále nedařilo zafixovat...pak na mě vyskočila další aktualizace Jooomly a když jsem ji provedl, tak je po problému...stalo se to po aktualizaci a další aktualizací se to zase opravilo...no tak jsem si alespoň vyzkoušel chvilku bádat...Moc Vám děkuji za ochotu spolupracovat a pomoci! Ať se daří!