Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

aktualizace a změny v css při přeinstalaci

27. čvc 2016 15:52 #127782
aktualizace a změny v css při přeinstalaci od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den, chtěl bych poprosit o radu jak řešíte přepis upravené šablony při aktualizaci joomly.
Při přeinstalaci se mi přepíší upravené styly šablony a musím je nahradit ze zálohy.

Stačí po úpravě stylů atd.. šablonu přejmenovat aby si upgrade změn nevšiml? Pokud ano tak jakým způsobem a neporušují se tím nějaká autorská práva?

Moc děkuji, Milan

27. čvc 2016 17:06 - 27. čvc 2016 17:07 #127783
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ne, normálně si vytvoříte kopii šablony a tu používáte, ta se Vám již nebude upgradovat
Nic tím neporušujete

systém - ovládací panely - šablony - kopírovat

a tu zkopírovanou si nastavíte jako výchozí

01. srp 2016 19:10 #127809
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,

provedl jsem kopírováním šablony, přejmenoval jsem ji a nastavil jako výchozí. Zdá se, že je vše OK. Připojil jsem se přes FTP a podíval jsem se do adresáře template. V něm ale nová kopírovaná šablona není. Je to správně?
Děkuji, a pěkný večer, Milan

01. srp 2016 19:30 #127810
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
adresář s názvem šablony tam musí být
musíte vytvořit kopii v ovládací panely - šablony - šablony - otevřít danou šablonu a pak vytvořit kopii šablony
(ne varianty šablon)

01. srp 2016 20:11 #127812
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď,

ať koukám jak koukám tak kopírovaná šablona pod jiným názvem na FTP není.

V administraci vidím tři šablony, Beez3 - Default, protostar-Default a novou kopírovanou šablonu, tu mám nastavenu jako výchozí, ale ve sloupečku šablony je název i u mé kopírované šablony Beez3

01. srp 2016 20:23 #127813
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Omlouvám se, už to je vše OK, kopíroval jsem šablonu z Rozšíření - šablony

Ještě jednou děkuji, Milan

Powered by Fórum