Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Privátny link na PDF v Joomle

16. čvn 2016 23:10 #127282
Privátny link na PDF v Joomle od miroslava
Návštěvník
Ahojte,

vedeli by ste mi poradiť ohľadom viditeľnosti PDF v Joomle? Prípad: nahrám si PDF do Joomly a na základe linku na toto pdf si ho používatelia možu stahovať. Avšak chcela by som zabezpečiť aby toto PDF bolo možné sťahovať len s linkom, teda nebolo by viditelné cez vyhľadávanie v Google a podobne. Je to vôbec možné? Alebo ako je možné zabezpečiť takéto niečo?

Ďakujem za všetky odpovede :)

16. čvn 2016 23:26 #127283
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
A což třeba použít komponentu Phoca Download a soubor umožnit ke stažení pouze registrovaným uživatelům? ;)

16. čvn 2016 23:29 #127284
Odpověď od miroslava
Návštěvník
Ahoj :) joo jasne ale tomu som sa chcela vyhnúť - žiadna registrácia - len niečo ako ked na dropboxe alebo gdrive pošleš link a len ten kto má link si môže pozrieť súbory. Vôbec neviem či to pdf ktoré uploadnem na stránku je nájditeľné keď v podstate naň neukazuje žiadny link ale vôbec si nie som istá.

16. čvn 2016 23:34 #127285
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
pak mně napadá ještě jedna možnost použít formulářovou komponentu RSForm, uživatel vyplní e-mail a po odeslání mu příjde na uvedenou e-mailovou adresu odpověď s přílohou vašeho pdf.

16. čvn 2016 23:39 #127288
Odpověď od miroslava
Návštěvník
Ale potom každý kto vyplní formulár získa pdf? Ja som chcela len že špeciálnym pár ľuďom bude ponúknuté PDF nie všetkým ktorý vyplnia formulár :dry:

16. čvn 2016 23:50 #127289
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Obecně se zadává u webové stránky, aby jí Google a ostatní vyhledávače nenašli nebo nesledovali meta tag robots s parametry noindex a nofolow. Tak že pokud to máš v nějakém článku, který sice existuje, ale nechceš, aby jej někdo "vyguglil", tak by to teoreticky mohlo fungovat. Ovšem dneska se Google aspol. nedívají jen na metatagy, tak že se tam i tak možná "propašuje". Ale možná, že kecám ;-) Chce to vyzkoušet.

Powered by Fórum