Vícero věcí na webu

klucon
11. čen 2016 22:33 #127238
Ahoj,

prosím komunitu o pomoc. Zakoupil jsem si šablonu, ale přehlédnul jsem, že není responzivní. Dlouho jsem dělal v inkognitu a tak jsem neměl možnost testování na ostrém provozu, ale jen sám sem měl přístup.

Potřeboval bych od Vás radu, jakou komponentu či plugin použít, aby se mi web zobrazil i pro mobil optimalizovaně. Jakou máte otestovanou a jaké jsou pro a proti si pak zjistím na základě doporučení od Vás.

Další otázka je na modul vyhledávání.. Nastavil jsem si na pozici modul pro vyhledávání, ale za políčkem se mi zobrazuje buď nula nebo písmeno óóó, jak se toho zbavit?

Další otázku mám pro Honze Pavelku, když se mi koukneš na stránky, stáhnul jsem si od tebe Phoca DownLoad ( fotbal.raksice.cz/klub/ke-stazeni ), tak mi to rozhodí menu a proto se tě chci zeptat, jestli je to chyba někde u mě, nebo někde u tebe.. Popř., jestli máš tušení, kde jí najít a nebo se v tom mám prohrabat úplně sám...

A konečně poslední otázka: jaký plugin či komponentu používáte pro mapu webu? sitemap?

Předem děkuji všem zúčastněným za odpovědi

Ondřej

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od H13
12. čen 2016 00:53 #127240
Ahoj,

tak mi to rozhodí menu

Konflikt je v CSS bootstrapu, v parametrech komponenty vypni nahrávání bootstrap knihovny.

fotbal.raksice.cz/media/com_phocadownloa...in/bootstrap.min.css

Potřeboval bych od Vás radu, jakou komponentu či plugin použít, aby se mi web zobrazil i pro mobil optimalizovaně

Asi nejjednodušší je prostě použít responzivní šablonu.

Ta nula, to skoro vypadá, jako kdyby tam nějdo zapomněl nějakou hodnotu pro debug, tam asi nepomůže nic jinýho, než se podívat přímo do kódu modulu search. :idea:

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...

Odpověď od MaK.
13. čen 2016 09:45 #127250
ad sitemap - osobně používám Xmap, ale prý už není v módě. Někde tady na fóru padla zmínka o www.alledia.com/extensions/osmap/ - budu teprve testovat.

MaK.

--- -- -

Odpověď od radek
13. čen 2016 12:38 #127252
Alledia - zkousel jsem a smazal. Nepotrebuju doplnek, co si instaluje svuj dalsi framework. Za chvilku uz bych mel v Joomle milion frameworku. Zatim taky hledam, co free pouzit.

Odpověď od MaK.
13. čen 2016 13:57 #127254
A co ten Xmap? Další na extensions.joomla.org/tags/site-map

MaK.

--- -- -

Odpověď od Cony
13. čen 2016 14:05 #127256
XMap je mrtvá záležitost, autor oznámil že s vývojem končí.

Odpověď od Bong
13. čen 2016 18:55 #127259
Testněte Aimy Sitemap, onehdá jsem dělal češtinu a z těch free to byla nejlepší záležitost.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od MaK.
15. lis 2016 19:44 #129197
Bongu, tohle je trošku starší vlákno, ale mám dotaz k Aimy – používáš to někde? Pokud ano, máš free nebo jsi kupoval za 30 € pro verzi?

Pro jeden web by ta cena asi šla, jenže když jich má člověk XY, tak už to je pecka.

Testuju free verzi Aimy, a zřejmě nijak nelze docílit toho, aby komponenta automaticky do sitemap přihazovala nový obsah a články, což považuju za základ.

Kdysi jsem používal Xmap, jenže autor ukončil vývoj. Ještě mám na stole OSMap, snad to nebude to samé jako Aimy.

Máš k tomu prosím více info?

MaK.

--- -- -

Odpověď od Bong
15. lis 2016 21:27 #129199
Xmap je pasé, ale před více než rokem se tu ohlašovala reinkarnace: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...92-konec-xmap#121134
nejspíš se ale nic nekoná...

Aimy jsem překládal podle free verze. Nikde to nemám nasazené, ale v době překladu to byla snad jediná funkční free záležitost a připadalo mi to to nejlepší co se dalo najít.
Teď koukám, že jsou free i Sitemap faster a Sitemap Generator, ale ty neznám.

Odpověď od Cony
15. lis 2016 22:06 #129200
Reinkarnace XMap by měla být OSMap .

Odpověď od MaK.
15. lis 2016 22:14 #129201
Ano, jak uvádí Cony - OSMap zřejmě navazuje na Xmap.

Dnes večer jsem OSMap nasadil na 1 webu, testuju. Vypadá to dobře.

Pokud budete nasazovat také, pak rovnou zmiňuju, že vygenerovaná XML sitemap se mi objevila až cca za 30 minut, kdežto HTML verze byla viditelná hned. Nevím, čím to, vy možná budete vědět.

Za mě je tedy OSMap zatím fajn, uvidím, jak bude fungovat automatické „doplňování“ nového obsahu do sitemap, což mi u Aimy ve free verzi nefungovalo.

MaK.

--- -- -

Odpověď od Bong
17. lis 2016 17:04 #129220
Zkušebně jsem udělal pro OSMap překlad do češtiny. Testujte: www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/162-osmap

Odpověď od MaK.
17. lis 2016 21:26 #129222
Bongu, to snad ani nebylo třeba, ty cca 3 věty :) Ale moc díky! Otestuju.

MaK.

--- -- -

Odpověď od MaK.
17. lis 2016 21:55 #129223
Bongu, je toto ok? > prntscr.com/d8lnj0 OSMap umí asi jen XML a HTML verzi sitemap.

Hlášku zatím vidím v ENG prntscr.com/d8loos

„Co hodinu“ - to je kterým jazykem? Nebude lepší „Hodinově“ / „1× za hodinu“ / „Každou hodinu“ ? prntscr.com/d8lp9o

Jinak to vypadá fajn, super práce, díky.

MaK.

--- -- -

Odpověď od Bong
18. lis 2016 10:00 #129230
:-) ono těch chyb, nesrovnalostí a překlepů bylo více. Stejně jako vět překladu (300) :-)

Momentálně je nová opravená verze, ale přesto se mohou některé části objevovat v angličtině, hlavně při použití PRO verze. Joomlashack se zdá nemají moc jiné jazyky rádi.