Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Download a Commander

01. čvn 2016 12:59 #127128
Phoca Download a Commander od Milan
Uživatel
Potřeboval bych nějakou komponentu, která by umožňovala v administraci webu nahrávat a stahovat soubory a ideálně komunikovala česky a byla free. Myslím to pro ostatní správce webu, kde budou různé pracovní soubory a podklady. Nainstaloval jsem Phoca Commander - ale zde mohu pouze kopírovat v rámci serveru a soubor nevím jak stáhnout, upravit a nahrát zpět (to jde).
Zkusil jsem tedy Phoca Download, ale to je (pokud jsem to dobře pochopil) komponenta do frontendu a v administraci taky neumožňuje stáhnout soubor.
Něco jsem přehlédl, nebo existuje jiná komponenta. Nahrát soubor v administraci
Sám nemám problém a používám FTP v Toatal Commanderu, ale pro ostatní by to bylo asi jednodušší.
Předem děkuji za rady.

01. čvn 2016 16:53 #127130
Odpověď od Bong
Moderátor
Phoca Commander je vynikající a momentálně prakticky jediný manager. Funkce stahování bude v příští verzi, viz. vlákno: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...oca-commander#125851
Existuje ještě například Extplorer (ten je dokonce nezávislý na Joomle), nebo plugin Fire FTP do FF. Je v podstatě jedno odkud si správce souborů otevíráte, pokud s ním neumíte, nepomůže nic...

Tyto nástroje by měly být pouze pro Superadminy. Administrátoři obsahu vystačí s editací článků, nahráváním obrázků, případně některých dalších typů souborů. Dát jim do ruky takový mocný nástroj bych se bál.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. čvn 2016 18:44 #127137
Odpověď od Milan
Uživatel
Děkuji za info, počkám si na aktualizaci, protože jinak je ten manager SUPER. Zamýšlím to v podstatě pro sebe a pro kolegyni, protože pak lze pracovat v podstatě odkudkoliv na jakémkoliv PC, beznutnosti někde nastavovat FTP .... Ale možná to nakonec nevyužijeme

02. čvn 2016 00:02 #127141
Odpověď od Bong
Moderátor
Také ho používám z podobných důvodů.
Ještě poznámka. Upravit soubory (typu php, css, txt,...) lze přímo v něm (podobně jako ve Správci šablon Joomly). Není nutné se zdržovat stahováním a opětovným nahráváním.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. čvn 2016 00:12 #127142
Odpověď od Milan
Uživatel
Ano to vím, šlo mi spíše o docx, ve kterých mám nějaké údaje, ze kterých pak generuji PDF ke stažení z frontendu a které se občas mění

Powered by Fórum