Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

virtuemart - hromadný import zboží

27. dub 2016 10:50 #126767
virtuemart - hromadný import zboží od Jan Vozábal
Uživatel
Zdravím,
potřeboval bych si něco ujasnit. Co všechno je potřeba pro hromadný import produktů od dodavatele? Ručně vkládat každý produkt mě po pár kusech omrzelo, je to neefektivní. To že to lze přes xml či csv data feed vím. Ten si ale musím vyžádat od dodavatele,že? Nebo si ho mohu z jeho eshopu vytvořit sám?

Předem děkuji za info.

27. dub 2016 13:23 #126770
Odpověď od Linelabcz
Admin
Dobrý den, Virtuemart nemá žádné API pro import. Budete potřebovat rozšíření které to umí, většinou se ale import řeší na míru, protože každý má jiné požadavky. Pokud máte zájem o cenovou nabídku napište na linelab@linelab.cz. Máme kvalitní rozšíření pro Virtuemart, které funguje.

29. dub 2016 10:16 - 04. kvě 2016 09:39 #126795
Odpověď od David Zirhut
Admin
Dobrý den,
jak píše kolega přede mnou, VirtueMart sám o sobě Vám neumožní udělat to co potřebujete. Podívejte se po nějakém rozšíření, které zvládne import zboží udělat... možností je určitě dost. Určitě doporučuji zvážit i řešení, které máme připravené pro tyto účely - komponenta productMport.

MokrOuš

29. dub 2016 11:38 #126799
Odpověď od Jan Vozábal
Uživatel
Ano, způsoby importu feedů, které jsem dostal od dodavatele, jsem už zkoumal, nicméně mě hlavně zajímá varianta, kdy od dodavatele nedostanu ten feed. Bylo mi řečeno, že jim eshop dělá externí firma a oni že to řešit nemůžou/nechtějí/nebudou... Což nechápu, protože je to snad v jejich zájmu, že někdo prodává jejich výrobky.

Takže otázka je, zda jde importovat produkty bez přístupu k dodavatelovým feedům?

29. dub 2016 12:04 #126801
Odpověď od David Zirhut
Admin
Ne že by to nešlo, v největší nouzi se asi dají parsovat samotné www stránky dodavatele a z nich potřebné údaje vytahat, ale to vám nikdo dělat nebude. Je to strašná piplačka a navíc bez záruky (ve smyslu, že stačí, aby dodavatel udělal na stránkách nějakou malou nebo větší změnu a může to přestat fungovat).
V takovém případě bych vážně uvažoval o změně dodavatele - jen málokterý obor je na tom tak, že se vám nepodaří najít konkurenčního dodavatele, který Vám data poskytne.

MokrOuš

29. dub 2016 12:53 #126802
Odpověď od Cony
Moderátor

mokrous napsal: Je to strašná piplačka

OT: Nedávno jsem něco podobného řešil, a našel skvělou PHP knihovnu, která to dost usnadňuje - QueryPath - v podstatě jQuery styl dotazování elementů v PHP....

Powered by Fórum