Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Konfigurace System - Language Filter

19. dub 2016 12:13 #126684
Konfigurace System - Language Filter od freshynek
Uživatel
Potřebuji poradit s nastavením Joomly tak, aby aplikace umožnila funkci webového aliasu.

Můj klient vlastní domény adate.cz a adate.sk. Na doméně adate.cz běží dvou-jazyčné stránky Joomla. Na doméně adate.sk je nastavený webový alias tak, aby se zobrazovala slovenská verze stránek.

Pokud napíšete do vyhledávače URL adresu www.adate.sk měla by se zobrazit slovenská mutace stránek, které běží na url www.adate.cz/sk/

V souboru .htaccess domény www.adate.cz je přidaný Rewrite:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^adate.sk [NC]
RewriteRule ^(.*)$ www.adate.cz/sk/$1 [L,R=301]

Takže při požadavku na www.adate.sk by se měla zobrazit adresa www.adate.cz/sk/
Bohužel to nefunguje a stále se zobrazuje jen česká verze stránek s touto adresou www.adate.cz/cs/

Support hostingu domény odpověděl, že všechna pravidla (alias i htaccess) jsou nastavena správně, a problém způsobuje Joomla, která je nevhodně nastavena!

Zkoušel jsem konfigurovat System - Language Filter, ale neúspěšně. Už nevím, kde co nastavit, aby to fungovalo.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

19. dub 2016 13:00 #126685
Odpověď od Cony
Moderátor
1/ to pravidlo máte napsané pouze pro adate.sk, ne pro www.adate.sk , mělo by to být
Code:
RewriteCond %{HTTP_HOST} adate\.sk$ RewriteRule (.*) http://www.adate.cz/sk [R=301,QSA,L]
2/ tento kód by měl být v htaccess PŘED kódem Joomly. Pokud používáte výchozí htaccess Joomly, dejte tento kód nejlépe do sekce označené jako Custom redirects
3/ V Joomle v pluginu Language fitter si nastavte že nechcete detekovat jazyk návštěvníka
Poděkovali: zpetr, freshynek

20. dub 2016 11:33 #126698
Odpověď od freshynek
Uživatel
Kloubouk dolů!
Děkuji za pomoc! Vložil jsem do .htaccess Rewrite tak, jak napsal Cony a prolém byl vyřešen!
Ještě jednou díky!

24. bře 2019 20:09 #139554
Odpověď od Aqui
Začátečník

Cony napsal: 1/ to pravidlo máte napsané pouze pro adate.sk, ne pro www.adate.sk , mělo by to být

Code:
RewriteCond %{HTTP_HOST} adate\.sk$ RewriteRule (.*) http://www.adate.cz/sk [R=301,QSA,L]
2/ tento kód by měl být v htaccess PŘED kódem Joomly. Pokud používáte výchozí htaccess Joomly, dejte tento kód nejlépe do sekce označené jako Custom redirects
3/ V Joomle v pluginu Language fitter si nastavte že nechcete detekovat jazyk návštěvníka


Zdravím všechny, kdo chce a umí pomoci.
Zdravím především Conyho, který se výborně vyzná. Ať hledám jak chci, moc nenacházím a z CZ webů jsem našel tento příspěvěk.

Já řeším hóodně podobný problém. Mám-li základní hlavní web např. www.mujjoomlaweb.cz + alias.cz.
Měl jsem www.alias.mujjoomlaweb.cz přesměrovaný v htaccess přes redirect tak, že se zobrazovalo www.alias.cz jako hlavní doména. Tvářilo se tak, že jde o bežnou www.doména.cz s wlatním hostingen atd.

Na Joomla 2.5.x a 3.7-8.x (už nevím přesně) to jelo v pořádku. Stejný redirect s J!3.9.x už takto nefunguje.
Dle hostingu to je nastaveno správně, jan se prý "nové verze Joomla! již nenechají obelhávat!" doslovně.
Žádné zvláštní nastavení co by tomu pomáhalo, nebo naopak více blokovalo jsem nenašel. Upřesním, že pokud jede alias jako non-SEF, tak adresa vypadá správně ale jednotlivé odkazy jsou základní: www.alias.cz/index.php?option=com_content&view=featur ..........
Pokud je nastaveno SEF, už není možné www.alias.cz dosáhnout. Stránky se zobrazují jako www.alias.alias.cz/menu

Jak se dá tento problém řešit? Redirecty jsou všude stejné, změna hostingu asi nebude východisko, pokud v tom má opravdu "prsty" samo Joomla!

Najde se někdo kdo to řešil a má řešení? Nebo něco k vyzkoušení? Díky moc všem.

Zdarec :whistle: Aq.

25. bře 2019 13:47 #139557
Odpověď od Cony
Moderátor
Jestli jsem to pochopil dobře, tak jde o přístup na stránky pod různýma doménama, kdy na alias.cz se má zobrazit neco jiného než na domena.cz? Pak zřejmě máte nainstalován nějaký doplněk do Joomly, který toto řeší, pravděpodobně to Bude buď Language Domains, kde skončila podpora a plugin není dále rozvíjen (nicméně na 3.9 stále funguje, až na sdružení nových položek), nebo Virtual Domains, tam nevím jaký je status.

Pomocí htaccess nastavíte jen přesměrování, tj. např. alias.cz se přesměruje na domena.cz/sk.

25. bře 2019 19:16 #139566
Odpověď od Aqui
Začátečník

Cony napsal: Jestli jsem to pochopil dobře, tak jde o přístup na stránky pod různýma doménama, kdy na alias.cz se má zobrazit neco jiného než na domena.cz? Pak zřejmě máte nainstalován nějaký doplněk do Joomly, který toto řeší, pravděpodobně to Bude buď Language Domains, kde skončila podpora a plugin není dále rozvíjen (nicméně na 3.9 stále funguje, až na sdružení nových položek), nebo Virtual Domains, tam nevím jaký je status.

Pomocí htaccess nastavíte jen přesměrování, tj. např. alias.cz se přesměruje na domena.cz/sk.


Zdravím, ano. Je jen 1 hosting a v něm hlavní doména s aliasem. Doména funguje jako www.domena.cz s vlastním obsahem a alias má fungovat jako www.alias.cz a tvářit se právě jako www.doména.cz .
Bez toho redirectu je obsah zobrazován jako doména.cz/alias (nebo jako alias.alias.cz)

Žádný podpůrný modul či komponenta není, nebyla použita, jen přes htaccess. Ale pokud něco takového umí řešit nějaká komponenta, zkusím. Děkuji

Zdarec :whistle: Aq.

Powered by Fórum