Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak udělat variantu šablony

14. dub 2016 10:49 #126619
Jak udělat variantu šablony od Kamil
Začátečník
Zdravím, mám takový problém, když ve správci šablon mám šablonu A, která je nastavena jako výchozí a vytvořím si z ní kopii, kterou např. nazvu A1, tak se mi vytvoří jen kopie v administraci, ale ne v adresářích. Pak to dopadne tak, že šablonu A1 přidělím k nějaké položce manu, ale pokud v šabloně A1 provedu nějaké změny v nastavení, promítnou se mi i do varianty A, tedy původní šablony.

Jak to mám udělat, aby na sobě tyto dvě šablony nebyli závislé. Respektive aby každá měla své CSS.
Díky za radu. Předpokládám, že to je asi stupidně jednoduché, ale nevím co dělám špatně.

14. dub 2016 15:01 #126624
Odpověď od Cony
Moderátor
Vytváříte opravdu kopii šablony (v menu Rozšíření - Šablony - Šablony - otevřít detail šablony a tlačítkem nahoře Vytvořit kopii šablony), Nebo jen kopii Varianty šablony (v menu Rozšíření - Šablony - Variant šablon). Druhé zmíněné vám souborově nic nekopíruje, je určené pro šablony, které podporují v rámci svého nastavení nějaké úpravy typu barevnosti apod. Pokud chcete vlastní CSS musíte vytvořit kopii šablony, ne jen její varianty.
Poděkovali: Kamil

14. dub 2016 16:32 #126629
Odpověď od Kamil
Začátečník
Aha. Děkuji, to je ono, vytvářel jsem jen kopii varianty :-)

Powered by Fórum