Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

chyba po instalaci Virtuemart 3

13. dub 2016 08:46 #126603
chyba po instalaci Virtuemart 3 od Martin
Uživatel
Dobrý den, prosím o radu týkající se Virtuemartu. Instaloval jsem ho podle návodu ve 3 krocích, to proběhlo v pořádku. Jenže když v menu kliknu na Virtuemart ->Configuration, tak mi to píše chybu:
Chyba
vmError: Warning, the Safe Path is empty, for safety reasons it is very important to create a folder in a path not accessible by an URL or unguessable name, create also a folder 'invoices' and 'keys' in it to store your sensitive data secure. Our suggested path is for your system '/www/doc/www.mujweb.cz/vmfiles/'.
You can also use complex folder name as 'password' for example '/www/doc/www.mujweb.cz/www/administrator/components/com_virtuemart/76ETSpKPh0xH/'. Use this link to the config

Tak jsem vytvořil v rootu adresář vmfiles a v něm adresáře invoices a keys.... a chyba trvá. :-/

Předem děkuji, M.

13. dub 2016 08:53 - 13. dub 2016 08:54 #126604
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zdravím, Musíte v nastavení virtuemart cestu ke složce definovat. Cesta musí být absolutní. Složku si pojmenujte jinak než vmfiles.

13. dub 2016 09:40 #126605
Odpověď od Cony
Moderátor
Navíc by měla být cesta mimo root, nejlépe v nadřazeném adresáři, pokud Vám to hosting dovoluje. Pokud ne, neměla by se složka jmenovat vmfiles, ale třeba bflpsvz12345, prostě nějak, aby nebyl její název odhadnutelný.

Když si do VM nainstalujete češtinu , řekne Vám to i česky.

13. dub 2016 12:33 #126606
Odpověď od Martin
Uživatel
Děkuji za odpovědi. Prosím o přesný návod, kam sáhnout a nastavit směřování do zvoleného adresáře?

Češtinu jsem nainstaloval, proběhlo to ok, jenže administrace eshopu je stále v angličtině. Píše mi to Upozornění, že někde chybí vlaječka (Prefix image) pro českojazyčnou verzi (?). Takže až si připravím vlaječku, půjdu do Rozšíření > Správce jazyků > Obsah a tam přidám položku Czech a vložím vlaječku? Nevím však, zda to vyřeší problém s češtinou...

Děkuji, M.

13. dub 2016 14:21 #126607
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
virtuemart - konfigurace - šablony - bezpečná cesta

a pak konfigurace - e-schop - vícejazyčný obchod - zadat češtinu

a sytém -ovládací panel - jazyky - jazyk obsahu a přidat češtinu

13. dub 2016 14:58 #126608
Odpověď od Cony
Moderátor
Vícejazyčný obchod, jen pokud chcete zadávat popisy ve více jazycích.
Pokud jste instaloval VM dřív než češtinu je ve VM potřeba spustit v Nástrojích "Instalovat a aktualizovat tabulky".

Powered by Fórum