Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pomoc se šablonou Ice Future od Icetheme

07. dub 2016 19:06 #126528
Zdravím lidi, potřeboval bych poradit protože jsem trochu v pasti. Hraju si se šablonou Ice Future a normálně na localhostu mi vše funguje jak má ale když ji dám na hosting tak zobrazení aktivního prvku v menu se zobrazuje jaksi divně. Jednou když kliknu na položku menu tak se normálně zobrazí jako aktivní ale když hned kliknu na jinou tak se na tu stránku přepnu ale jako aktivní mi pořád visí ta předchozí. Blbě se to vysvětluje když tak mrkněte přímo na web: mjvgroup.cz . Nemá někdo nápad čím by to mohlo být? Děkuju za případné nápady

07. dub 2016 21:41 #126531
Odpověď od Cony
Moderátor
A proč používáte to "Ice Mega Menu", nebo jak se to jmenuje, a ne základní modul pro menu? Pro takto jednoduché menu je asi zbytečné používat modul třetí strany...

07. dub 2016 23:31 #126539
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
bude to v CSS. Musíte si ošetřit a:active. podívejte se na to v developer toolu (F12 v chrome) a případně to menu smažte (včetně modulu) a vytvořte zcela znovu

08. dub 2016 00:53 #126540
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: bude to v CSS. Musíte si ošetřit a:active. podívejte se na to v developer toolu (F12 v chrome) a případně to menu smažte (včetně modulu) a vytvořte zcela znovu

V CSS to není. Nepřepíná se správně třída active, zřejmě máte aktivní cache, a ten modul s ní nepracuje úplně správně.

V CSS není potřeba ošetřit a:active ale li.active > a, a:active je pseudo selektor který se aplikuje právě a jen v okamžiku kdy na odkazu držíte stisknuté tlačítko myši.

13. dub 2016 20:48 #126613
Odpověď od Vojtěch
Uživatel
Ok už sem začal vytvářet novou jen s joomlou začínám a zkouším, tak se v tom musím prvně zorientovat. Nový menu se tváří slibně jen musím zjistit jak to napozicovat atd., kde najít csska pro změnu aktivního prvku, fontu menu atd. Zatím mi to přijde hrozně nepřehledný oproti tomu když sem psal kód ručně celej. Člověk věděl co kde je a hlavně csska má pak člověk maximálně 3 a vražený v jednom souboru a ne jak tady :sick:

13. dub 2016 22:23 #126614
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ccs jsou v šabloně ve složce CSS

Pokud požíváte výchozí šablonu joomly (protostar), tak je to template.css

Powered by Fórum