Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Anglická abeceda

29. bře 2016 13:48 - 29. bře 2016 13:49 #126428
Anglická abeceda od SpiderX
Uživatel
Dobrý den všem, rád bych vás požádal o navedení, po jakém souboru pátrat a co upravit. Potřebuji rozsáhlejší komponentu na správu kontaktů v Joomle 3.5, jde o cca 500 kontaktů s mnoha údaji o každém z nich - jde i interní databázi uživatelů. Ta, jež je standardně v Joomle obsažená, mi nevyhovuje. Perfektní pro mé účely je komponenta Contact Enhanced idealextensions.com/joomla-extensions/co...ontact-enhanced.html . Tato komponenta však zcela ignoruje českou abecedu a nerozlišuje např. S a Š, Z a Ž, apod., a tak jsou kontakty (z pohledu české abecedy) pomíchané. Na podpoře autora komponenty jsem zatím nepochodil. Napadá vás po čem pátrat? Předem děkuji

29. bře 2016 14:33 - 29. bře 2016 14:34 #126429
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Komponentu neznám, ale nestačí ty písmena s diakritikou dopsat do modulu Alpha Index Module (viz. nastavení Alpha Index Module )

30. bře 2016 20:53 #126445
Odpověď od SpiderX
Uživatel
Dobrý tip, zkoušel jsem jej, ale ono to naše písmena s diaktritikou nebere vůbec. Proto si myslím, že se bude muset sáhnout do nějakého souboru té komponenty. Bohužel nejsem programátor, takže nevím kam.

31. bře 2016 00:08 #126446
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel

SpiderX napsal: Dobrý tip, zkoušel jsem jej, ale ono to naše písmena s diaktritikou nebere vůbec. Proto si myslím, že se bude muset sáhnout do nějakého souboru té komponenty. Bohužel nejsem programátor, takže nevím kam.


Co to znamená, že nebere písmena s diakritikou? Nezobrazí je nebo je nahradí nesmyslnými znaky?

31. bře 2016 16:36 #126449
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
do bude v nesprávném nastavení porovnání databáze nebo této tabulky.
Umíte pracovat s databází pomocí phpmyadmin?

31. bře 2016 18:44 #126450
Odpověď od SpiderX
Uživatel
Přikládám vzorek seznamu uživatelů, je tam přesně vidět, že jména jsou řazena bez ohledu na to, zda je S nebo Š. Nastavení zobrazení je dle abecedy, avšak dle anglické, českou to neumí. A to mi právě jde, aby byla jména seřazena správně dle české abecedy.
Přílohy:

Powered by Fórum