Přihlásit se

Anglická abeceda

29. bře 2016 13:48 - 29. bře 2016 13:49 #126428 od SpiderX
Anglická abeceda vytvořil uživatel SpiderX
Dobrý den všem, rád bych vás požádal o navedení, po jakém souboru pátrat a co upravit. Potřebuji rozsáhlejší komponentu na správu kontaktů v Joomle 3.5, jde o cca 500 kontaktů s mnoha údaji o každém z nich - jde i interní databázi uživatelů. Ta, jež je standardně v Joomle obsažená, mi nevyhovuje. Perfektní pro mé účely je komponenta Contact Enhanced idealextensions.com/joomla-extensions/co...ontact-enhanced.html . Tato komponenta však zcela ignoruje českou abecedu a nerozlišuje např. S a Š, Z a Ž, apod., a tak jsou kontakty (z pohledu české abecedy) pomíchané. Na podpoře autora komponenty jsem zatím nepochodil. Napadá vás po čem pátrat? Předem děkuji

Pro možnost přispívání do fóra se přihlaste.

29. bře 2016 14:33 - 29. bře 2016 14:34 #126429 od Houbák
Odpověď od Houbák
Komponentu neznám, ale nestačí ty písmena s diakritikou dopsat do modulu Alpha Index Module (viz. nastavení Alpha Index Module )

30. bře 2016 20:53 #126445 od SpiderX
Odpověď od SpiderX
Dobrý tip, zkoušel jsem jej, ale ono to naše písmena s diaktritikou nebere vůbec. Proto si myslím, že se bude muset sáhnout do nějakého souboru té komponenty. Bohužel nejsem programátor, takže nevím kam.

31. bře 2016 00:08 #126446 od Pavel
Odpověď od Pavel

SpiderX napsal: Dobrý tip, zkoušel jsem jej, ale ono to naše písmena s diaktritikou nebere vůbec. Proto si myslím, že se bude muset sáhnout do nějakého souboru té komponenty. Bohužel nejsem programátor, takže nevím kam.

Co to znamená, že nebere písmena s diakritikou? Nezobrazí je nebo je nahradí nesmyslnými znaky?

31. bře 2016 16:36 #126449 od Ernst
Odpověď od Ernst
do bude v nesprávném nastavení porovnání databáze nebo této tabulky.
Umíte pracovat s databází pomocí phpmyadmin?

31. bře 2016 18:44 #126450 od SpiderX
Odpověď od SpiderX
Přikládám vzorek seznamu uživatelů, je tam přesně vidět, že jména jsou řazena bez ohledu na to, zda je S nebo Š. Nastavení zobrazení je dle abecedy, avšak dle anglické, českou to neumí. A to mi právě jde, aby byla jména seřazena správně dle české abecedy.
Přílohy: