Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

JEvents RSVPro a platba registračních poplatků

22. bře 2016 16:34 #126365
Ahoj všem,

mám za úkol vyřešit pro klienta registraci na akci v JEvents včetně on-line platby registračních poplatků.

Řešili jste toto už někdo někdy? Můžete prosím někdo nastínit případný postup, co je potřeba zařídit?

Myslím si, že v hoodně hrubých krocích to asi bude znamenat :
1) Zřejmě nějaké rozšíření u JEvents RSVPro, které dokáže komunikovat nejlépe s nějakou bezpečnou platební bránou (asi GoPay)
2) Zakoupení a konfigurace modulu pro GoPay platební bránu.

Nebo to jde řešit i jinak?

Tahle oblast je pro mne pole neorané.

Díky za pomoc.

Martin

22. bře 2016 20:40 - 22. bře 2016 20:40 #126370
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
+ 3) uzavřít s GoPay smlouvu, má-li fungovat platba platebními kartami.

---

Pokud by měl klient účet u FIO či u jiné banky, která umí párovat platby podle v.s. (neznám zatím žádnou další), mohlo by být snazší nasadit řešení od 3. strany, třeba www.fapi.cz - do 10 tis. obratu je, tuším, grátis. Umí automaticky párovat platby a odesílat soubory, ve tvém případě třeba vstupenky na event.

Mám názor, že ne vždy je nejlepší cestou instalovat nějaká rozšíření do Joomly, ta si pak nějak "ohýbat" a ladit, když to jde rychleji a lépe jinak.

MaK.

--- -- -

22. bře 2016 21:49 #126374
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Pokud by měl klient účet u FIO či u jiné banky, která umí párovat platby podle v.s.

Banky sice obvykle připisují na účet platby kartou souhrně jednou částkou, to je pravda, ale zároveň také ke každému takovémuto připsání poskytují rozpis, kde už VS viditelné jsou.

22. bře 2016 22:27 #126378
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jo, jasně, Cony. Můj tip se spíš týkal možnosti vyhnout se složité smluvní dokumentaci a papírování s GoPay či s jinou platební branou.

Pokud někdo pošle peníze klasicky převodem do banky, banka platbu cca do hodiny díky v.s. spáruje s objednávkou, a systém (třeba zmíněný FAPI) pak automaticky odešle lupen na event.

Podporované banky viz Importy plateb z bankovních účtů: knowledge.firma20.cz/knowledgebase/zpusoby-plateb-ve-fapi/ Kromě FIO to už, koukám, umí i KB, ČSOB, RB, AirB, GE, Uni, TB, VÚB.

Kromě FAPI to podobně funguje třeba se službami iDoklad.cz, Fakturoid.cz a dalšími.

Konkrétně u platby za vstupenku bych se ani nebál, že zákazníka odradí nemožnost platby kartou. Manuální on-line převod je hotový za chvilku - pokud tedy plátce nezkurníkuje číslo účtu nebo v.s. :)

MaK.

--- -- -

22. bře 2016 23:31 #126381
Odpověď od Cony
Moderátor
No úplně nejjednoduší na implementaci je PayPal. žádné podepisování ničeho, většina rozšíření jej podporuje v základu, lze platit kartou...

Má dvě velké nevýhody: je relativně drahý, a neumí česky.

23. bře 2016 17:44 #126386
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Pravda, PayPal navíc zná a používá v CZ bohužel jen málo lidí.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum