Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Migrace obsahu v rámci hostingu

19. bře 2016 12:52 #126316
Migrace obsahu v rámci hostingu od Lukáš Procházka
Uživatel
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně přesunu stránek respek. včetně obsahu webu na nový CMS Joomla 3.4.8. Jde o to, že plánuji přesun webu, který jede momentálně na CMS WordPress 4.x.x. Nastal ovšem problém co s obsahem webu. Nevím jak provést migraci celého webu a to včetně obsahu, kategorií atd. na jiný systém (Joomla). Našel jsem nějaké návody, ale moc to nechápu. Mohl by mi prosím někdo poradit jak provést celkovou migraci obsahu? Díky

PS: Jde o přesun v rámci jednoho hostingu.

19. bře 2016 13:46 #126317
Odpověď od Bong
Moderátor
Přesunout data z jednoho CMS systému do druhého můžete nčkolika způsoby:

1. ručně, tedy vytvořit vše znova a články zkopírovat, zkontrolovat atd. na malém webu je to nejrychlejší řešení.
Nebo alespoň částečně překonvertovat databáze podle nějakého návodu. To pro vás může být utrpením, když tomu nerozumíte.

2. Použít nějaký nástroj pro migraci nebo import dat po nainstalování Joomly
extensions.joomla.org/tags/migration-conversion
extensions.joomla.org/tags/data-import-export
Nebo migraci svěřit nějaké firmě, která se tímto zabývá.
Uvědomte si, že programy i služby jsou placené a za ušetřené peníze většinou najdete umpalumpu, který vám články překopíruje ručně.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. bře 2016 16:12 - 19. bře 2016 16:13 #126318
Odpověď od Lukáš Procházka
Uživatel
Podařilo se mi najít tenhle modul pro Joomlu, který dokáže překonvertovat obsah z Wordpressu do Joomly. Je zde ale problém, že nový CMS poběží na stejné doméně jako běží momentálně WP. Takže nastává otázka jak vyexportovat všechen obsah na nový CMS. Vypadá to jednoduše. Ale chce to WP web a Joomla web, což je problém. Bylo by možné to provést přes subdomému. Na subdoménu nahrát WP + celý obsah, na doménu nahrát Joomlu a tento modul a z té subdomény pomocí tohoto modulu migrovat celý obsah na nový systém. Je to složitější varianta, ale zdá se být nejlepší. Můj web má 166 stran příspěvků. Vážně nechci být otrok a celé znova předělávat ručně jeden za druhým.

Zmiňovaný modul pro Joomla 3.x.x: extensions.joomla.org/extension/migratio...press-to-j-migration

19. bře 2016 16:27 #126319
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
A nebylo by lepčí tyhle "kotrmelce" dělat raději v bezpečí na lokálu ?

21. bře 2016 14:17 #126339
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Trochu off-topic, ale zajímalo by mě: Proč chceš přejít z WP na Joomlu?

Jinak, třeba Akeeba funguje na WP i na J! Podorbnosti konverze jsem však nezkoumal: www.akeebabackup.com/products/akeeba-backup-wordpress.html

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum