Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca gallery podkategorie z frontendu

07. bře 2016 20:49 #126153
Phoca gallery podkategorie z frontendu od polbulva
Začátečník
Zdravím, mám nainstalovanou komponentů phoca gallery a zkusil jsem udělat administraci z frontendu. Mám vytvořenou kategorii - rok a podkategorie je název galerie. Stejně mám udelanu i strukturu složek na FTP pro galerie, aby v tom byl pořádek. Zjistil jsem ale, že když vytvořím novou podkategorii, a vložím do ní fotky, tam mi je nahraje do složky kategorie a nevytvoří to složku podkategorie. Dělám něco špatně já, nebo to prostě phoca gallery neumí?

07. bře 2016 21:25 #126155
Odpověď od Bong
Moderátor
U obrázků máte tlačítko Hromadné nahrávání, tam najdete kompletní prostředí jak pro nahrávání, hromadné nahrávání,... tak i pro vytváření složek a práci s nimi. FTP raději nepoužívejte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

07. bře 2016 22:46 #126156
Odpověď od polbulva
Začátečník
Nic takoveho tam prave nemam :(
Přílohy:

07. bře 2016 22:59 - 07. bře 2016 23:02 #126157
Odpověď od Bong
Moderátor
A jakou verzi Joomly a jakou verzi Phoca Gallery a její češtiny máte? Nepoužíváte zastaralý prohlížeč?


I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

07. bře 2016 23:07 #126158
Odpověď od polbulva
Začátečník
No takto to je v administraci, ale ja to potrebuju ve frontendu :)

08. bře 2016 11:12 - 08. bře 2016 11:16 #126164
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, pokud jde o frontend, každému uživateli se vytvoří složka a do ní se ukládají obrázky ze všech jeho podkategorií.

Ve frontendu má každý uživatel složku pro hlavní kategorii. Protože má Phoca Gallery nezávislou databázovou vrstvu a souborovou vrstvu (kategorie se nerovná automaticky složce), ve frontendu se složky pro podkategorie nevytváří.

Ono je to složitější, např. v případě, kdy uživatel začne přesouvat fotky z jedné kategorie do druhé, a pod., fyzicky se originály nepřesouvají. Jeden originál může sloužit pro více kategorií, atd.

Hlavní složka uživatele je jedinečná, tak aby nedocházel ke konfliktům u různých uživatelů, podle jejich uživatelského jména, u podsložek by to bylo velmi těžké vytvářet je jedinečné, atd. atd. Je tam prostě víc možných vlastností, který by šly proti sobě.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum