Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Komentáře jako modul

05. bře 2016 22:51 #126134
Komentáře jako modul od Kamil
Začátečník
zdravím, hledám nějaké rozšíření na komentáře, ne u článků, ale jako samostatný modul. Ideálně ať je na to čeština, něco naprosto jednoduchého. Děkuji za návrhy.

06. bře 2016 13:03 #126138
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, ještě by jsi měl napsat, jestli to mají být komentáře spravovatelné v dané stránce (interní) nebo externí.

Např. interní:

JComments - www.joomlatune.com/ (nevím jestli mají možnost přímo komentovat v modulech, ale protože je komponenta připravena na jakoukoliv integraci, asi by to měla zvládat)

nebo externí:
www.phoca.cz/phoca-facebook-comments-module (demo např. zde: www.phoca.cz/news/866-phoca-cart-version-3-0-0-rc-released - dole v pozici modulu se zobrazí možnost komentovat pomocí FB komentářů)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

06. bře 2016 13:06 #126139
Odpověď od Kamil
Začátečník
Ahoj, díky, jde mi o komentáře přímo na stránce, které lze editovat. nejedná se mi o FB komentáře.
Toto rozšíření jsem zkoušel, ale nějak jsem nepřišel na to, jak jej využít, jako samostatný modul.

06. bře 2016 13:42 #126140
Odpověď od Bong
Moderátor
Trochu nerozumím tomu požadavku "ne u článků". Tak co tedy budou uživatelé komentovat? Nebo jen potřebujete nějaký modul, který ukazuje "jako komentáře" co si napíšete sám?

extensions.joomla.org/category/contacts-...ck/articles-comments

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. bře 2016 13:50 #126141
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, no dívám se na to, a asi to nebude tak jednoduchý - s tím modulem.

Např. zde to někdo řešil právě s JComments a asi mu to nefungovalo:
stackoverflow.com/questions/10298595/how...-to-my-custom-module

Pravděpodobně je problém v tom, že JComments přiřazuje komentáře přímo ke článku, pokud máš komentovací systém v modulu, nelze ho přiřazovat ke článku a pak by všechny vložené komentáře neměly vlastně žádnou kategorii a nebylo by možné zjistit, na jaké stránce je zobrazit.

Takže by to chtělo nějaký řešení, který by komentáře ukládalo do databáze s identifikátorem, rozdíl je v tom takovej:

Např. JComments - vloží se komentář a JComments si uloží, že je svázenej např. s článkem 1 - pak ukazuje ten komentář všude, kde se objeví článek 1

Řešení co potřebuješ - vloží se komentář a ta komponenta musí uložit kompletně celou URL a svázat ji s tímto komentářem - no a tam můžou nastat problémy s tím, jak přesně identifikovat stránku, na který byl komentář vložen:

index.php?option=com_neco&view=neco je stejný jako:
index.php?option=com_neco&view=neco&tmpl=component nebo
index.php?option=com_neco&view=neco&format=raw

ale pro komentovací komponentu by to pak byla pokaždý jiná stránka. ???

Díval jsem se komentovací komponenty a většinou tam funguje modul spíš jako zobrazení všech zadaných komponetářů - např. ve formě: Posledně zadané komentáře, ale ne jako samostatnej formulář pro zadávání komentářů kdekoliv ???

Jestli někdo jinej neporadí, zkus ještě projet extensions.joomla.org (i když to už jsi asi udělal)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

06. bře 2016 14:45 - 06. bře 2016 14:46 #126143
Odpověď od Kamil
Začátečník
Díky, j to jsem udělal, instaloval jsem jich včera x a pořádně jsem se u toho vytočil. Jde mi o komenty pod video. např. vlevo fb komentáře, vpravo komentáře bez fb. Proto to potřebuji jako modul.
Naivně jsem si myslel, že takovou "jednoduchou" věc najdu v extensions jak nic.

A ano, na každé stránce jiný samostatný modul pro komentáře.

Powered by Fórum