Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zabezpečení

04. bře 2016 12:15 #126125
Zabezpečení od pasik
Návštěvník
Zdravim .. urcite se to tu milionkrat resilo .. nicmene mam dotaz zda nekdo mate zkusenosti s touto sluzbou www.cloudflare.com/

Dale by me zajimalo .. jak resite zabezpeceni vasi joomly.

Po instalaci jsem nainstaloval free admin tools a nastavil jsem heslo pro pristup do adminu + jsem upravil .htaccess v adresari administrator tak .. aby do te slozky mohly pristupovat pouze povolene ip adresy ..

vse mam naaktualizovane .. jak jadro tak komponenty ..

co doporucujete jako dalsi krok ?

Diky ..

04. bře 2016 18:30 #126127
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Tmp slozku dat mimo strukturu webu. Pouzivam RSFirewall a tam jde napr. iP blokace, takže automaticky blokuji prichody z Asie, Ruska, Ciny apod.

11. bře 2016 08:46 #126215
Odpověď od pasik
Návštěvník
Co vse je potreba udelat ohledne te slozky tmp? Jak ji presunout mimo strukturu webu je jasny .. ale kde vsude je potreba menit nastavebni ? Staci v konfiguracnim souboru ?

11. bře 2016 11:09 #126219
Odpověď od Cony
Moderátor

pasik napsal: Staci v konfiguracnim souboru ?

Ano (pokud tedy nemáte nějaké nestandardní rozšíření, které to má ve vlastní konfiguraci).
Jinak to lze nastavit i v administraci v globální konfiguraci.
Poděkovali: pasik

11. bře 2016 13:08 #126221
Odpověď od pasik
Návštěvník
Tak jsem vytvoril slozku joomla_tmp uplne mimo adresar www a presmeroval jsem to v globalni konfiguraci .. zjistil jsem take .. ze jsem mel v konfiguraci vypnute ukladani cache .. tak jsem zapnul konzervativni .. jeste jeden blby dotaz .. jak poznam ze to funguje spravne ? chmod jsemnastavil stejny jako na tom v joomle 775

11. bře 2016 14:00 #126222
Odpověď od Cony
Moderátor
Systém - Systémové informace - Práva složek - úplně dole je cache a tmp cesta, obě musí svítit zeleně. Pokud by nebyla tmp cesta zapisovatelná, nepůjdou Vám instalace, pokud by nebyla Cache zapisovatelná, nešla by cache (teď nevím jestli by to skončilo chybou, nebo se Vám jen prostě neobjeví soubory v adresáři cache).

Powered by Fórum