Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak u článku nastavit meta title?

09. úno 2016 18:50 #125712
Jak u článku nastavit meta title? od MaK.
Zkušený uživatel
Čau Joomlisté,
už nad tím bádám týdny, hledám, procházím diskuzní fóra, testuju různá rozšíření. Ale stále bez úspěchu.

Jak nastavit a jednoduše u článků vyplňovat parametr Meta title? Nechápu, proč to Joomla nemá už v základu :dry:
Přitom "chlívek" na Meta description i na Meta keywords v nastavení je, viz www.awesomescreenshot.com/image/980778/0...c94d4ee0f75e752a1c39

Pro upřesnění - mám na mysli obyčejný článek, na který nevede záložka z nabídky (menu).

Máte někdo tip na plugin, který to dokáže? Anebo je schopen někdo takový plugin naprogramovat pro mě na míru za peníze? Díky.

MaK.

--- -- -

09. úno 2016 21:53 #125717
Odpověď od Cony
Moderátor
Joomla jako META Title používá nadpisek článku, máte nějaký speciální důvod používat něco jiného?
V podstatě můžete meta title nahradit třeba jen v šabloně, jen je otázkou pole, do kterého to zapisovat v administraci.
Na záložce Zveřejnění je pole Externí odkaz, který pokud Vím nemá žádné konkrétní využití. Tzn pokud opravdu potřebujete měnit Meta tilte na něco jiného než je nadpisek článku, zkuste
1/ vyplnit si požadované do pole Externí odkaz (jako fajnšmekr si můžete ve správci jazyků změnit text Externí odkaz na META title)
2/ Vytvořit Template override na /components/com%content/views/article/default.php (pokud už nemáte)
3/ do toho override doplnit někam na začátek něco jako
Code:
JFactory::getDocument()->setTitle($this->item->xreference);

11. úno 2016 13:19 #125745
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Moc díky, Cony. Mám dojem, že si někde jinde ve vláknech tykáme, tak s tím budu, s dovolením, pokračovat :-)

Ano, důvod mám. Kromě toho, že je to funkce běžná v mnoha jiných CMS, je to dobré z důvodu, že se nadpis (headline H1) zobrazuje jinde a někomu jinému než meta title.

Zkráceně:
- nadpis (H1) jen návštěvníkům webu, může mít klidně 80-100 znaků
- meta title je vidět v SERPu a zároveň se "propisuje" na sociální sítě, má limit jen 55-60 znaků + je třeba dobré přihazovat za title třeba appendix, což na webu být nemusí

Děkuju za návod. Dalším upgradem Joomly nebo template o úpravu pak ale asi přijdu, ne? Dokázal bys prosím na toto postavit plugin? U 1 webu se to dá, ale u 10, dvaceti webů manuálně předělávat, to bude maso.

MaK.

--- -- -

11. úno 2016 16:39 #125749
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud to uděláš pomocí template override tak update Joomly se bát nemusíš. Pokud nějak i aktualizuješ šablonu, tak pak ano, ta by mohla změnu přepsat.

Plugin by na to určitě udělat šel, dokonce by to mohlo být čistší řešení, dalo by se pomocí něj přidat i vlastní pole do formuláře článku. Já mám teď ale práce nad hlavu :)

12. úno 2016 13:45 #125768
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky, Cony. Co třeba nějakou službu typu "Express za příplatek"? Máš něco takového v portfoliu?

MaK.

--- -- -

12. úno 2016 17:21 - 12. úno 2016 17:22 #125770
Odpověď od Cony
Moderátor
Jasně, a mám na ní předobjednávky na 5 let dopředu :cheer:

Powered by Fórum