Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno Migrace virtuemart

06. úno 2016 14:42 - 06. úno 2016 16:18 #125673
Migrace virtuemart od Ernst
Joomla Expert
migroval jsem virtuemart z 1.5 ma 3.0.
všechno je v pořádku, jen u detailu zboží se nezobrazují obrázky. U kategorií se obrázky zobrazují správně.
U detailu zboží je také správná cesta k existujícímu obrázku, ale samotný obrázek se nezobrazí.
Místo něj se zobrazí název obrázku a když na něj kliknu napíše to "The requested content cannot be loaded."
Je to nainstalováno na localhost.

Má někdo nějaký nápad?

PS migroval jsem podle tohoto návodu www.pelikanek.cz/prace/tipy/201-upgrade-virtuemart

06. úno 2016 16:17 #125674
Odpověď od Linelabcz
Admin
Pokud používáte ve vm 1.x externí url pro obrázky zboží, Virtuemart je od verze 2 už nepodporuje. Žádný migrator tohle řešit neumí.

Řešení pomocí sql za předpokladu, že adresa je v poli product_url je složitější
Code:
ALTER TABLE `j25_virtuemart_medias` ADD `virtuemart_product_id` INT( 11 ) NOT NULL AFTER `virtuemart_vendor_id`; ALTER TABLE `j25_virtuemart_medias` ADD INDEX ( `virtuemart_product_id` ); INSERT INTO j25_virtuemart_medias( virtuemart_product_id, file_url ) SELECT virtuemart_product_id, product_url FROM j25_virtuemart_products WHERE product_url IS NOT NULL AND product_url != ''; UPDATE `j25_virtuemart_medias` SET file_mimetype = 'image/jpeg', file_type = 'product' WHERE virtuemart_product_id >0; UPDATE j25_virtuemart_medias SET file_title = SUBSTRING_INDEX( file_url, '/' , -1 ) WHERE virtuemart_product_id >0; INSERT INTO `j25_virtuemart_product_medias` (virtuemart_product_id,virtuemart_media_id,ordering) SELECT virtuemart_product_id,virtuemart_media_id,1 FROM j25_virtuemart_medias WHERE virtuemart_product_id>0; UPDATE `j25_virtuemart_medias` SET file_url = REPLACE( file_url, 'http://www.vasedomena.cz/adresar_s_obrazky/', '' ) WHERE virtuemart_product_id >0; ALTER TABLE `j25_virtuemart_medias` ADD `file_url2` VARCHAR( 900 ) NOT NULL AFTER `file_url`; UPDATE `j25_virtuemart_medias` SET file_url2 =file_url; UPDATE `j25_virtuemart_medias` SET file_url = REPLACE( file_url, '/', '_' ) WHERE virtuemart_product_id >0; UPDATE `j25_virtuemart_medias` SET file_url = CONCAT('images/stories/virtuemart/product/', file_url) WHERE virtuemart_product_id >0

Problém může být samozřejmě i jinde. Zkuste synchronizovat medialní soubory v nástrojích databáze, zkontrolujte stav obrázků v media managerovi atd... Težko radit bez dalších informací.

06. úno 2016 16:28 - 06. úno 2016 16:34 #125675
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
dle mně nepoužívám

cesty a název souboru sedí, přesto se nezobrazí

jak sem mám vložit obrázek?

použitá URL adresa je images/stories/virtuemart/product/__AJOV___SV____K_565c9161e188c.jpg

06. úno 2016 16:42 #125676
Odpověď od Linelabcz
Admin
Migrace virtuemart z verze 1 není snadná. Nepoužívejte problematicky migrator v administraci Virtuemart, zkuste například www.daycounts.com/vm-migrator investice která se vyplatí, i když například neumí řazení produktů v administraci atd.. Nahrajte migrovaný web na server na internet, řešení problému bude rychlejší.
Obrázek nahrajete jako přílohu pod oknem editoru.

06. úno 2016 17:10 - 06. úno 2016 17:17 #125677
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
:S celá migrace proběhla OK



jediný co nesedí jsou obrázky u produktů, přestože se tváří naprosto správně a odkazují na existující obrázek.

Zkouším obrázek dát jako přílohu, ale nedaří se

Dal jsem ho na web [img size=500x500] pokus.opirstav.cz/virtuemart.png [/img]

06. úno 2016 18:31 #125679
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Nazvy fotek taky obcas delaji problemy. Zejmena podobne nesmyslne a s velkymi pismeny, jako jsou na screenu.

Powered by Fórum