Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nemáte oprávnění k přímému přístupu na stránky...

22. led 2016 23:33 #125396
Zdravím všechny a prosím o radu, docela dlouho se s tím už trápím, diskuze prohledány - i zahraniční a nikde jsem nenašla tento stejný problém.
Chybová hláška: Nemáte oprávnění k přímému přístupu na stránky použít tento odkaz (#16), kdy číslo v závorce je v podstatě ID např. článku. Vím, objeví se, když je více uživatelů a jeden má třeba článek rozeditovaný, toto není ale ten případ. V systému je jeden uživatel a přesto to udělá. Všechny kontroly i čištění - nic nepomůže.

Dělá to ale jen na Českém hostingu, jejich podpora mi nepomohla. Mám tam jednak virtuální server a jeden můj klient tam má webhosting - dělá to na obou místech. Mám instalace Joomly i jinde (Wedos, Onebit, Activ24...), nikde jsem se s tímto nesetkala.

Hláška se objeví v administraci vždy když například kliknu na článek, uložím/zavřu, přejdu jinam, například administrace šablony/menu ... tam něco upravím, uložím/zavřu nebo i neupravím a vrátím se na ten předchozí článek = chybová hláška, to stejné i opačně, když se vrátím na předtím upravovanou šablonu = chybová hláška, pomůže odhlášení a přihlášení.

Dělá to jak na nové čisté instalaci, tak na obnoveném webu ze zálohy z jiného webhostingu (kde normálně funguje), na instalaci provedené přes "tlačítko" i na ruční instalaci. Zákaznická podpora tvrdí, že jim se chyba nepodařila nasimulovat.

Opravdu tento problém nikdo jiný nemá?
Zkusím přiložit video.

Děkuji

22. led 2016 23:48 - 22. led 2016 23:53 #125397
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ve správci článků zaškrtněte ten článek a dejte "zkontrolovat".
Kdyby to nepomohlo zkuste ještě prohlížeč otevřít v anonymním okně a zkuste to tam.
Pokud ani jedno nepomůže, napište

ještě zkontrolujte - system - systémové informace - práva složek, zda je u všeho "lze měnit"

23. led 2016 00:28 #125398
Odpověď od Jitka Šteffanová
Uživatel
"kontroly" nepomůžou, v anonymním okně to taky dělá, udělá to i na menu nebo na šabloně, ne jen na článku, vždy když něco upravuji (i při uložení nebo jen zavření bez úpravy), jdu jinam a vrátím se k původní úpravě, tak už mě to tam nepustí.
V systémových informacích je u všeho "lze měnit", jen u "configuration.php" je na Českém hostingu "nelze měnit" a na wedosu "lze měnit", myslíte, že může toto být ten problém?
Dívám se, že video se asi připojit nepovedlo, dala jsem jej na dropbox: goo.gl/foP3pc
Ještě na ČH mám PHP v. 5.6.14-0+deb8u1, jinde jsou nižší verze PHP.

23. led 2016 00:50 #125399
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
spíše by to configuration.PHP na to nemělo mít vliv, ale zkuste mu změnit oprávnění pomocí FTF.
Jaká je to verze joomly?
dělá to takto vždy u každého článku?

Máte v pořádku oprávnění a vlastnictví souborů a složek?

Zkuste v globální kontrole zkontrolovat tabulky databáze.
Po odhlášení a přihlášeni v administraci to udělá znovu?

25. led 2016 00:12 #125437
Odpověď od Jitka Šteffanová
Uživatel
No, zkusila jsem změnit oprávnění configuration.php přes ftp, ale nepomohlo to.
Dělá to na všech verzích 3.xx, už jsem jich na ten virtuální server nainstalovala několik, dělá to ať je to nainstalované jako čistá instalace ručně, přes "rychlou instalaci" co nabízí webhosting, tak i obnovou ze zálohy z jiného hostingu, kde je web funkční.
Dělá to neustále, pomůže odhlášení a přihlášení, ale vždy jen na první klik na článek/menu/šablonu ... dělá to kdekoli, vždy po návratu na tu konkrétní položku. Není to vázané na konkrétní článek.
Mám několik instalací joomly na jiných webhostinzích a s tímto jsem se opravdu nikde jinde nepotkala. U ČH mám jednak virutální server a jednak tam má místní základka vlastní webhosting, dělá to na obou místech!
Člověk ze zákaznické podpory tvrdí, že jim se ten problém nepodařil navodit.
Samozřejmě jsem zkoušela i různé prohlížeče na svém počítači... už jsem zkusila asi všechno myslitelné, opravdu nevím, co s tím.
Není tu někdo, kdo má taky na www.ceskyhosting.cz webhosting nebo virtuální server?

25. led 2016 13:14 - 25. led 2016 13:18 #125446
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
máte oprávnění superuser?
ten článek po otevření uložíte?
jaký používáte prohlížeč?
oprávnění configuration.php na to nemůže mít vliv.
Pořádejte hosting, aby Vám správně nastavil oprávnění a vlastnictví složek a souborů.

zkuste si to nainstalovat na localhost na svoje PC, zda to také dělá.

Powered by Fórum