Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

e-kniha

15. led 2016 13:01 #125256
e-kniha od Vašek H.
Začátečník
Ahoj všem, chtěl jsem se pozeptat, zda má někdo zkušenosti s publikováním e-brožur (výukových listů, katalogů, zpravodajů, apod.). Podklad je v pdf a formát bych si představoval např. jako flipping book nebo flash magazine nebo i jinak, děkuji.

15. led 2016 13:26 - 16. led 2016 20:07 #125258
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, mě příjdou nadstavby pro prohlížení PDF jako zbytečné a nesmyslné.


Pokud kliknu na PDF, rovnou se mi zobrazí v prohlížeči - sám si určuju, jestli v daném okně, nebo v novém okně, nebo si PDF stáhnu.

S nadstavbou, většinou nějaký čas čekám, než se vše nahraje, zkompletuje, atd. pak mi nějaký čas trvá, než se vyznám v ovládání, pak se zase něco seká, něco nereaguje, atd. atd.

Někdy to zjistí, že nemáš nainstalovaný flash a pak jsou zase problémy (a to, že nebude v prohlížeči flash, bude do budoucna pravidlo, vyjímka bude, pokud flash bude nainstalován).

Některé stránky a jejich speciální prohlížeče dokonce "ničí" formát PDF (např. se nenahraje písmo, které je normálně v PDF), atd.

Co se týče mobilů, asi to také nebude úplně vychytané.

Nevím, možná budu v menšině, ale mě to příjde hodně otravné, ztěžující, atd. :-(

Pokud poskytovat PDF - tak normální link (stejné okno, nebo nové okno nebo vyskakovací okno, případně pokud nejde o nějaký bezpečnostní problém, link přímo na soubor)

Pokud bych např. vložil toto PDF do nějakého takového prohlížeče, tak ten by se asi zbláznil :-)

drive.google.com/file/d/0B0lIYbUjXhw6Ty1...OFE/edit?usp=sharing

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. led 2016 12:41 #125265
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
Ahoj, děkuji za informace.
Používám pro tyto účely již dlouhodobě Phoca Download a odkazuji na soubor, který si mohou čtenáři přečíst nebo stáhnout. Ale stále častěji se setkávám s názory našich čtenářů, že by raději další formáty, tak uvažuji o doplnění o další varianty k používané komponentě či její rozšíření o další nové formáty pro čtečky ebooků, apod.

Powered by Fórum