Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

problém s migrací

10. led 2016 13:48 #125163
problém s migrací od Dalibor
Začátečník
Včera jsem se rozhodnul provést migraci z 2.5 na 3. Trochu jsem se toho obával, že by to nemuselo dopadnout dobře a taky se tak stalo :( Teď mám nefukční stránky, a když se chi přihlásit do administrace, tak to vyhodí toto:

Fatal error: Call to a member function set() on a non-object in /data/web/virtuals/35888/virtual/www/administrator/components/com_login/controller.php on line 36

Neví někdo co je s tím potřeba udělat. V nejhorším mám zálohu, tak snad by se to dalo zpětně obnovit.

Předem všem díky :)
Přílohy:

10. led 2016 14:18 - 10. led 2016 14:18 #125164
Odpověď od Bong
Moderátor
A už jste přejmenoval složku libraries/cms/controller na libraries/cms/controller_ ?

www.google.cz/search?q=Fatal+error:+Call...oller.php+on+line+36

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. led 2016 14:27 - 10. led 2016 14:30 #125166
Odpověď od Dalibor
Začátečník
Tak jsem to provedl. Už se dá dostat na přihlášení, ale prostředí administrace je takové celé přeházené a v horní části to ukazuje: chyba Table 'd35888_fcr.ximgb_postinstall_messages' doesn't exist SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM `ximgb_postinstall_messages`

a stránky jsou stále nefunkční.
Přílohy:

10. led 2016 15:03 - 10. led 2016 15:04 #125167
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale dle screenů tam máte stále Joomla 2.5. Jak jste vůbec migroval? Jakým postupem? Cache jste všude vyčistil?

Jinak chybu opravíte v Správce rozšíření: Kontrola databáze, jestli se tam nemůžete dostat, tak je to: administrator/index.php?option=com_installer&view=database

www.google.cz/search?q=Table+'_postinsta...postinstall_messages `

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. led 2016 15:35 #125168
Odpověď od Dalibor
Začátečník
Migraci jsme provedl z plné aktualizace 2.5. Pak jsem postupoval podle nějakýho návodu, kdy jsem vyčistil cache, vypnul plugin - pamatovat si mě. Pak jsem dal aktualizavat joomla, kde jsem zvolil krátkodobá podpora a dal aktualizovat. Ta proběhal asi tak 75% a pak se to seklo. Asi jsem neprovedl vše, jak se má.
Rozhraní vypadá jak 2.5, ale dole to píše 3.4.8., ale celý je takový divný. Databáze vykazují chyby, ale když to dám opravit, tak to opět to vyhodí chybu.
Nevím, zda to nemám zkusit vrátit do původního stavu zálohou akeeba, kterou mám a pak to zkusit celý znova.

10. led 2016 16:12 #125169
Odpověď od Bong
Moderátor
Když se to seklo, tak to nebude v pořádku. Ještě než se začnete vracet k zálohám, zkuste nainstalovat poslední plnou verzi Joomly 3.4.8 github.com/joomla/joomla-cms/releases/do...ble-Full_Package.zip
přímo v administraci, jako kterékoli jiné rozšíření vyčistěte cache, opravte databázi, atd...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum